Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Media o nas w roku 2010

Relacje mediów na temat realizowanego przez Federację Inicjatyw Oświatowych projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" publikujemy na stronie projektu. 

Specyfika przedszkola

Serwis Samorządowy PAP, 25 lutego 2010

Przynajmniej część rządowych środków powinna być przeznaczana na przedszkola. Na wsiach sprawdzają się małe, alternatywne placówki, ale ustawodawca często nie bierze pod uwagę specyfiki wiejskiej edukacji - podkreślali uczestnicy europejskiej konferencji dyrektorów przedszkoli.
Serwis Samorządowy PAP - zrzut ekranu
 
Więcej…
 
 

Europejska Konferencja Dyrektorów Przedszkoli

Dyrektor Szkoły, 26 lutego 2010. Autorka: Katarzyna Szczepkowska

25 lutego w Warszawie, w Bibliotece Narodowej, odbyło się wydarzenie dobrze już ugruntowane w kalendarzu imprez edukacyjnych – IV Europejska Konferencja Dyrektorów Przedszkoli, organizowana przez nasz miesięcznik Dyrektor Szkoły i Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.
Dyrektor Szkoły - zrzut ekranu
 
Więcej…
 
 

Cenzurki dla pięciolatków

Forum Rodziców, 16 lutego 2010

MEN planuje wydawanie pięcio- i sześciolatkom kończącym przedszkole świadectw zatytułowanych "Informacja o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole". Eksperci ostrzegają, że za wcześnie na formalne ocenianie małych dzieci i może się to skończyć tworzeniem w szkołach klas dla geniuszy i dzieci z trudnościami. Forum Rodziców powołuje się na publikację dziennika "Rzeczpospolita".
media
 
Więcej…
 
 

Maluchy do przedszkoli!

Gość Niedzielny, 14 lutego 2010. Autorka: Joanna Jureczko-Wilk

Rząd chce, żeby za kilka lat wszystkie dzieci w wieku od 3 do 5 lat chodziły do przedszkola. Obowiązkowi przedszkolnemu sprzeciwiają się rodzice. - To my chcemy decydować o edukacji naszych dzieci - twierdzą.
Gość Niedzielny - zrzut ekranu
 
Więcej…
 
 

Rząd ma plan: wszystkie maluchy do przedszkola

Gazeta Wyborcza, 19 stycznia 2010. Autorka: Aleksandra Pezda

W ciągu pięciu lat prawie każde dziecko w przedszkolu? Tak chce rząd. Szukamy miejsc w przedszkolach dla 255 tys. maluchów - mówi tajna notatka zespołu doradców premiera dla MEN, którą ma "Gazeta". Bo według najnowszych danych Ministerstwa Edukacji tylko 60 proc. dzieci w wieku trzech-pięciu lat chodzi do przedszkola.

Więcej - w serwisie Gazety Wyborczej
Gazeta Wyborcza - zrzut ekranu
 
 
startpoprz12nastkoniec