Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Media o nas w roku 2010

Relacje mediów na temat realizowanego przez Federację Inicjatyw Oświatowych projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" publikujemy na stronie projektu. 

Wspólnoty sołeckie w rękach kobiet

Fundusze Sołeckie, 3 listopada 2010. Autorka: Ilona Matysiak

Przywołując stanowisko prof. Jerzego Regulskiego, jednostki samorządu terytorialnego to przede wszystkim wspólnoty mieszkańców, w których konieczny jest klimat wzajemnego zaufania i współpracy pomiędzy ludźmi i samorządem (1). W przeciwnym razie, lokalne władze samorządowe i mieszkańcy coraz bardziej oddalają się od siebie, co prowadzi do alienacji obu stron oraz tworzenia kategorii "my" i "oni".
Fundusze Sołeckie - zrzut ekranu
 
Więcej…
 
 

Ludzie sektora: Alina Kozińska-Bałdyga

ngo.pl, 30 lipca 2010. Autor: Dariusz Mieczysław Mól

Namawia mieszkańców wsi i wspólnot lokalnych, aby zakładali stowarzyszenia i sami załatwiali sprawy związane z tym wszystkim, co ich bezpośrednio dotyczy. Alina Kozińska-Bałdyga, prezeska Federacji Inicjatyw Oświatowych (FIO) jest przekonana, że modernizacja państwa wymaga modernizacji organizacji społeczeństwa, a dobra organizacja społeczeństwa powinna być oparta na samoorganizacji ludzi we wspólnotach sąsiedzkich.
ngo.pl - zrzut ekranu
 
Więcej…
 
 

Nasze Mazowieckie Małe Przedszkola

Powiat Piaseczyński, 7 kwietnia 2010

23 marca w Starostwie Powiatowym w Piasecznie odbyła się konferencja poświęcona przyszłości edukacji przedszkolnej. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych oraz Kancelarii Prezydenta RP.
Powiat Piaseczyński - zrzut ekranu
 
 
 

Trzeba zakładać stowarzyszenia

netbird.pl, 7 kwietnia 2010. Autorka: Agata Orowiecka

Szkoła w Dalewie-Gogolewie rzeczywiście jest jedną z najlepszych szkół w okolicy. A przecież te wsie były podzielone. Leżą nad jedną rzeczką, jedna po jednej stronie, druga po drugiej. Ale w województwie zachodniopomorskim ludność pochodzi z różnych rejonów dawnej Polski, więc nie bardzo potrafili ze sobą współpracować. Szkoła, stowarzyszenie i wspólne działanie wszystkich zjednoczyły.
media
 
Więcej…
 
 

Przekonać do przedszkola

Serwis Samorządowy PAP, 1 marca 2010

Ciągle nie ma przekonania w samorządach, że edukacja przedszkolna jest niezbędna. Można zrozumieć samorządy, ponieważ one zwyczajnie mają mało środków i państwo w jakiś sposób, choćby minimalny, powinno wesprzeć te, które chcą edukację zapewnić – podkreśla Elżbieta Tołwińska-Królikowska, wiceprezes Federacji Inicjatyw Oświatowych.
Serwis Samorządowy PAP - zrzut ekranu
 
Więcej…
 
startpoprz12nastkoniec