Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Media o nas w roku 2010

Relacje mediów na temat realizowanego przez Federację Inicjatyw Oświatowych projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" publikujemy na stronie projektu.



 

Wspólnoty sołeckie w rękach kobiet

Fundusze Sołeckie, 3 listopada 2010. Autorka: Ilona Matysiak

Przywołując stanowisko prof. Jerzego Regulskiego, jednostki samorządu terytorialnego to przede wszystkim wspólnoty mieszkańców, w których konieczny jest klimat wzajemnego zaufania i współpracy pomiędzy ludźmi i samorządem (1). W przeciwnym razie, lokalne władze samorządowe i mieszkańcy coraz bardziej oddalają się od siebie, co prowadzi do alienacji obu stron oraz tworzenia kategorii "my" i "oni".
Fundusze Sołeckie - zrzut ekranu
 
Więcej…
 
 

Ludzie sektora: Alina Kozińska-Bałdyga

ngo.pl, 30 lipca 2010. Autor: Dariusz Mieczysław Mól

Namawia mieszkańców wsi i wspólnot lokalnych, aby zakładali stowarzyszenia i sami załatwiali sprawy związane z tym wszystkim, co ich bezpośrednio dotyczy. Alina Kozińska-Bałdyga, prezeska Federacji Inicjatyw Oświatowych (FIO) jest przekonana, że modernizacja państwa wymaga modernizacji organizacji społeczeństwa, a dobra organizacja społeczeństwa powinna być oparta na samoorganizacji ludzi we wspólnotach sąsiedzkich.
ngo.pl - zrzut ekranu
 
Więcej…
 
 

Nasze Mazowieckie Małe Przedszkola

Powiat Piaseczyński, 7 kwietnia 2010

23 marca w Starostwie Powiatowym w Piasecznie odbyła się konferencja poświęcona przyszłości edukacji przedszkolnej. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych oraz Kancelarii Prezydenta RP.
Powiat Piaseczyński - zrzut ekranu
 
 
 

Trzeba zakładać stowarzyszenia

netbird.pl, 7 kwietnia 2010. Autorka: Agata Orowiecka

Szkoła w Dalewie-Gogolewie rzeczywiście jest jedną z najlepszych szkół w okolicy. A przecież te wsie były podzielone. Leżą nad jedną rzeczką, jedna po jednej stronie, druga po drugiej. Ale w województwie zachodniopomorskim ludność pochodzi z różnych rejonów dawnej Polski, więc nie bardzo potrafili ze sobą współpracować. Szkoła, stowarzyszenie i wspólne działanie wszystkich zjednoczyły.
media
 
Więcej…
 
 

Przekonać do przedszkola

Serwis Samorządowy PAP, 1 marca 2010

Ciągle nie ma przekonania w samorządach, że edukacja przedszkolna jest niezbędna. Można zrozumieć samorządy, ponieważ one zwyczajnie mają mało środków i państwo w jakiś sposób, choćby minimalny, powinno wesprzeć te, które chcą edukację zapewnić – podkreśla Elżbieta Tołwińska-Królikowska, wiceprezes Federacji Inicjatyw Oświatowych.
Serwis Samorządowy PAP - zrzut ekranu
 
Więcej…
 
startpoprz12nastkoniec