Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Konkurs czytelniczy – wyniki
czwartek, 20 grudnia 2007 03:01

Nauczycielki Małych Przedszkoli: Henryka Sajnóg ze Skrzypkowa (woj. kujawsko-pomorskie) i Agata Wojtuń z Chojn (woj. łódzkie) – to zwyciężczynie konkursu "Całe rodziny czytają przedszkolakom", ogłoszonego przez FIO na początku listopada 2007 r. Celem konkursu było upowszechnianie domowego czytania i włączenie całych rodzin przedszkolaków we wspólną lekturę.

Przedszkolaki ze wszystkich placówek uczestniczących w projekcie Małe Przedszkole w Każdej Wsi otrzymały w wyprawkach książki z wierszami Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, z cudownymi ilustracjami Jana Marcina Szancera.

17 grudnia, na konferencji kończącej projekt "Małe Przedszkole w Każdej Wsi", jury konkursu w składzie: Katarzyna Szczepkowska-Szczęśniak i Anna Florek (zaprzyjaźnione dyrektorki warszawskich przedszkoli – na zdjęciu) ogłosiło werdykt.

ogłoszenie wyników

Najwyżej oceniono dwie prace:

  • pani Henryki Sajnóg (na zdjęciu) – jury uznało, że jej działania włączyły całe rodziny do prezentacji wybranych wierszy, czego ukoronowaniem były rodzinne przedstawienia;
  • pani Agaty Wojtuń – jury doceniło, że wciągnęła do projektu również dzieci z miejscowej szkoły i nawiązała kontakt z biblioteką. Do przedszkola codziennie przychodzili rodzice, aby czytać razem z dziećmi i przygotowywać prezentacje.

Nagrodę przekazała koordynatorka regionalna Elżbieta Szymańska.

wręczenie nagród

Zdaniem jurorek wszystkie nadesłane prace, świadczące o zaangażowaniu i pomysłowości nauczycielek, zasługują na wyróżnienie. Dlatego również panie: Renata Lasota, Monika Ramza, Wiesława Zakonnik i Joanna Zgoda otrzymały nagrody dla swoich przedszkoli – książki ufundowane przez Oficynę Wydawniczą G&P i płyty CD z piosenkami dla dzieci.

Nauczycielki, które zdecydowały się wziąć udział w konkursie, przysyłały nie tylko opisy swoich projektów, lecz także prace dzieci inspirowane wierszami.

Dziękujemy wszystkim Przedszkolom i Nauczycielkom za udział w konkursie, a drużynie z Tybli (woj. łódzkie) – za przesłanie prac do publikacji w wersji elektronicznej :-)