Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Szkoła z Tradycją – konkurs
czwartek, 04 października 2007 11:19
Ruszyła III edycja konkursu Szkoła z Tradycją, którego celeme jest przywrócenie tradycyjnej roli szkoły jako miejsca, wokół którego może ogniskować się życie małych wspólnot. Organizatorzy - Fundacja "Szansa" - pragną przywrócić dobre, a niestety zapomniane, tradycje kulturotwórcze ośrodków edukacyjnych.
Szkoła w Srebrnej Górze
 

Jednym z celów konkursu jest przedstawienie tradycji i obyczajów szkolnych, narodowych i regionalnych, pielęgnowanych przez szkoły, a zaprezentowanych za pośrednictwem nowoczesnych metod komunikacji.

Konkurs odbywa się wyłącznie w środowisku internetowym – na portalu www.szkolaztradycja.org – i polega na rywalizacji między poszczególnymi prezentacjami przygotowanymi przez szkoły. Internauci wskazują najciekawsze prezentacje inicjatyw szkolnych zgłoszonych do konkursu.

Ze względu na dużą rozpiętość wiekową, szkoły startują w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Wskazane przez internautów prezentacje pozwolą Kapitule Konkursu wyłonić po dwunastu finalistów w każdej kategorii.

Ostateczny werdykt należy do laureatów poprzedniej edycji konkursu. To oni, głosując, ustalą kolejność wytypowanych przez Kapitułę finalistów i od ich preferencji będzie zależało, która ze szkół otrzyma nagrodę główną – 1000 dolarów.