Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Pomóżcie uprościć prawo III sektora
piątek, 14 czerwca 2024 10:33
12 czerwca 2024 r. odbyło się inauguracyjne posiedzenie grupy roboczej ds. uproszczeń prawnych dla III Sektora. Grupa została powołana przez Minister ds. Społeczeństwa Obywatelskiego Agnieszkę Buczyńską, a jej zadaniem jest udoskonalenie przepisów dla organizacji pozarządowych. Jednym z członków grupy została prezeska FIO Alina Kozińska-Bałdyga.
Alina Kozińska-Bałdyga otrzymuje akt powołania w skład Grupy
 

- Zapraszam do współpracy wszystkie organizacje pozarządowe prowadzące szkoły i przedszkola na wsi, a także w miastach. Zapraszam też inne NGO wspierające system edukacji. Ważne jest, aby moja praca w tej Grupie była oparta na Waszym doświadczeniu i innowacjach prawnych tworzonych we współpracy z Wami - prosi Alina Kozińska-Bałdyga.

Wiceminister ds. Społeczeństwa Obywatelskiego Marek Krawczyk w akcie powołania na członka Grupy stwierdził, że istnieje potrzeba dokonywania systematycznego przeglądu regulacji prawnych pod kątem procedur, które są nieuzasadnionymi obciążeniami dla obywateli, ale i organizacji. Podkreślił też, że takie bariery należy eliminować lub modyfikować, aby prawo było bardziej przyjazne dla wszystkich, którzy chcą podejmować inicjatywy na rzecz współobywateli.

Natomiast w swoim wystąpieniu w trakcie inauguracyjnego posiedzenia wiceminister Krawczyk podkreślił, że projektowane zmiany prawne powinny integrować przepisy ustaw, które w jakiejś części dotyczą pożytku publicznego. Zapewnił też, że dołoży wszelkich starań, by praca nad nimi przebiegała w porozumieniu z innymi resortami.

 

Ikonka linkInformacja o posiedzeniu Grupy na stronie KPRM - strona zewnętrzna

Ikonka pobierzDokument powołania Aliny Kozińskiej-Bałdygi w skład Grupy (PDF 193 KB)