Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Dotacje i „Matematyka na zielono”
środa, 07 grudnia 2022 18:27
Do zdobycia są dotacje na projekty, które łączą edukację matematyczną z ekologią. Źródłem inspiracji ma być książka „Matematyka na zielono”. Pieniądze są oczywiście ważne, ale naszym zdaniem wartościowa jest już sama książka, która może być inspiracją do pracy z uczniami. Zachęcamy do jej pobrania (dostępna jest jako e-book).
Okładka książki 'Matematyka na zielono'
 

 

Akcję organizuje mFundacja, czyli dobroczynne ramię mBank-u. Organizatorom szczególnie zależy na projektach, przy których współpracować będą nauczyciele matematyki i przyrody/biologii.

Konkurs będzie prowadzony przez cały rok, wnioski można zgłaszać na bieżąco, a decyzje o przyznaniu dotacji będą ogłaszane raz w miesiącu. Najbliższy termin na składanie wniosków to 14 grudnia, a decyzje zostaną ogłoszone pięć dni później.

Odbiorcami działań powinny być dzieci i młodzież szkolna (do końca edukacji w szkole średniej).

Jak piszą organizatorzy, są otwarci na różnorodne pomysły, m.in. konkursy, specjalne lekcje, dodatkowe zajęcia, spotkania i warsztaty, a także działania łączące wiele dziedzin, których wspólnym mianownikiem będzie matematyka. „Wszystko, co może pokazać matematykę inspirującą, ciekawą, praktyczną i wszechobecną” – podkreślają.

O dofinansowanie mogą występować NGO-sy, ale tylko działające dłużej niż 1 rok, a także szkoły i przedszkola publiczne, biblioteki oraz uczelnie wyższe.

Szczegóły na stronie organizatorów (link poniżej).

 

Ikonka linkDotacje mFundacji oraz książka do pbrania - strona zewnętrzna