Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Dotacje i „Matematyka na zielono”
środa, 07 grudnia 2022 18:27
Do zdobycia są dotacje na projekty, które łączą edukację matematyczną z ekologią. Źródłem inspiracji ma być książka „Matematyka na zielono”. Pieniądze są oczywiście ważne, ale naszym zdaniem wartościowa jest już sama książka, która może być inspiracją do pracy z uczniami. Zachęcamy do jej pobrania (dostępna jest jako e-book).
Okładka książki 'Matematyka na zielono'
 

 

Akcję organizuje mFundacja, czyli dobroczynne ramię mBank-u. Organizatorom szczególnie zależy na projektach, przy których współpracować będą nauczyciele matematyki i przyrody/biologii.

Konkurs będzie prowadzony przez cały rok, wnioski można zgłaszać na bieżąco, a decyzje o przyznaniu dotacji będą ogłaszane raz w miesiącu. Najbliższy termin na składanie wniosków to 14 grudnia, a decyzje zostaną ogłoszone pięć dni później.

Odbiorcami działań powinny być dzieci i młodzież szkolna (do końca edukacji w szkole średniej).

Jak piszą organizatorzy, są otwarci na różnorodne pomysły, m.in. konkursy, specjalne lekcje, dodatkowe zajęcia, spotkania i warsztaty, a także działania łączące wiele dziedzin, których wspólnym mianownikiem będzie matematyka. „Wszystko, co może pokazać matematykę inspirującą, ciekawą, praktyczną i wszechobecną” – podkreślają.

O dofinansowanie mogą występować NGO-sy, ale tylko działające dłużej niż 1 rok, a także szkoły i przedszkola publiczne, biblioteki oraz uczelnie wyższe.

Szczegóły na stronie organizatorów (link poniżej).

 

Ikonka linkDotacje mFundacji oraz książka do pbrania - strona zewnętrzna