Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Konkurs dla NGO: Ufunduj Dyplom z Marzeń!
piątek, 29 kwietnia 2022 11:38
Zachęcamy stowarzyszenia rozwoju wsi prowadzące szkoły, aby zainteresowały się programem stypendialnym dla uzdolnionej młodzieży - absolwentów ich szkół. Jedną z możliwości jest udział konkursie „Dyplom z Marzeń”.
Logo Stypendia pomostowe
 

Konkurs skierowany jest do lokalnych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, które prowadzą lub chcą uruchomić program stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości. Organizacje uczestniczące w programie mogą rekomendować swoich kandydatów do stypendiów pomostowych na I rok studiów.

"Dyplom z Marzeń" realizowany jest w ramach Programu Stypendiów Pomostowych, w którym maturzyści z niezamożnych rodzin ze wsi i z małych miejscowości otrzymują stypendia pomostowe na I rok studiów. Stypendyści, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, mają szansę uzyskać wsparcie na kolejnych latach studiów: na najlepszych czekają stypendia naukowe, doktoranckie a także dofinansowanie na studia zagraniczne i oferty staży zagranicznych.

W tym roku na zdolnych, niezamożnych maturzystów z małych miejscowości czeka ponad 450 stypendiów pomostowych na I rok studiów, w wysokości 7000 zł rocznie.

Termin zgłoszeń organizacji do konkursu upływa 6 maja 2022 r.

Konkurs jest wspólnym przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Fundacji Wspomagania Wsi i Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości, a zarządza nim Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

 

Ikonka linkStrona z informacjami o konkursie - strona zewnętrzna