Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Konkurs dla NGO: Ufunduj Dyplom z Marzeń!
piątek, 29 kwietnia 2022 11:38
Zachęcamy stowarzyszenia rozwoju wsi prowadzące szkoły, aby zainteresowały się programem stypendialnym dla uzdolnionej młodzieży - absolwentów ich szkół. Jedną z możliwości jest udział konkursie „Dyplom z Marzeń”.
Logo Stypendia pomostowe
 

Konkurs skierowany jest do lokalnych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, które prowadzą lub chcą uruchomić program stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości. Organizacje uczestniczące w programie mogą rekomendować swoich kandydatów do stypendiów pomostowych na I rok studiów.

"Dyplom z Marzeń" realizowany jest w ramach Programu Stypendiów Pomostowych, w którym maturzyści z niezamożnych rodzin ze wsi i z małych miejscowości otrzymują stypendia pomostowe na I rok studiów. Stypendyści, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, mają szansę uzyskać wsparcie na kolejnych latach studiów: na najlepszych czekają stypendia naukowe, doktoranckie a także dofinansowanie na studia zagraniczne i oferty staży zagranicznych.

W tym roku na zdolnych, niezamożnych maturzystów z małych miejscowości czeka ponad 450 stypendiów pomostowych na I rok studiów, w wysokości 7000 zł rocznie.

Termin zgłoszeń organizacji do konkursu upływa 6 maja 2022 r.

Konkurs jest wspólnym przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Fundacji Wspomagania Wsi i Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości, a zarządza nim Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

 

Ikonka linkStrona z informacjami o konkursie - strona zewnętrzna