Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Rosyjscy nauczyciele przeciw rosyjskiej agresji
poniedziałek, 28 lutego 2022 18:15
Rosyjscy nauczyciele wystąpili z inicjatywą TeachNotWar. Wystosowali oni otwarty list przeciw wojnie Rosji w Ukrainie, pod którym zbierają podpisy nauczycieli nie tylko z całej Rosji, ale także całego świata.
Учителя против войны - logo
 

Ich przesłanie jest stanowcze i jednocześnie wzruszające. „Każda wojna – to ofiary ludzkie i zniszczenie. Wojna to katastrofa. To nie jest nasza wojna.” – podkreślają mocno.

Piszą, że mimo, iż mówi się o wojnie rosyjskiej przeciw Ukrainie, to oni jako Rosjanie są przeciwko niej, a ta wojna jest prowadzona wbrew ich woli. „Jesteśmy nauczycielami – przemoc sprzeciwia się naturze naszego zawodu” – napisali i podkreślili, że wspierają antywojenne protesty i żądają natychmiastowego przerwania działań wojennych. „W piekle wojny giną nasi uczniowie”.

Poniżej link do tekstu całego listu i możliwość podpisania się i zaprotestowania przeciw napaści Rosji na Ukrainę.

Prosimy polskich nauczycieli o podpisywanie i dalsze udostępnianie. Wspierajmy rosyjskich nauczycieli, których  wielu nie zgadza się na takie nieludzkie decyzje władzy. Jesteśmy przekonani, że ich opór i sprzeciw przyczyni się do zatrzymania Putina.

 

Ikonka linkTeachNotWar.org - strona zewnętrzna