Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Rosyjscy nauczyciele przeciw rosyjskiej agresji
poniedziałek, 28 lutego 2022 18:15
Rosyjscy nauczyciele wystąpili z inicjatywą TeachNotWar. Wystosowali oni otwarty list przeciw wojnie Rosji w Ukrainie, pod którym zbierają podpisy nauczycieli nie tylko z całej Rosji, ale także całego świata.
Учителя против войны - logo
 

Ich przesłanie jest stanowcze i jednocześnie wzruszające. „Każda wojna – to ofiary ludzkie i zniszczenie. Wojna to katastrofa. To nie jest nasza wojna.” – podkreślają mocno.

Piszą, że mimo, iż mówi się o wojnie rosyjskiej przeciw Ukrainie, to oni jako Rosjanie są przeciwko niej, a ta wojna jest prowadzona wbrew ich woli. „Jesteśmy nauczycielami – przemoc sprzeciwia się naturze naszego zawodu” – napisali i podkreślili, że wspierają antywojenne protesty i żądają natychmiastowego przerwania działań wojennych. „W piekle wojny giną nasi uczniowie”.

Poniżej link do tekstu całego listu i możliwość podpisania się i zaprotestowania przeciw napaści Rosji na Ukrainę.

Prosimy polskich nauczycieli o podpisywanie i dalsze udostępnianie. Wspierajmy rosyjskich nauczycieli, których  wielu nie zgadza się na takie nieludzkie decyzje władzy. Jesteśmy przekonani, że ich opór i sprzeciw przyczyni się do zatrzymania Putina.

 

Ikonka linkTeachNotWar.org - strona zewnętrzna