Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Dziecko z doświadczeniem migracji
sobota, 04 grudnia 2021 09:03
8 i 9 grudnia 2021 r. odbędzie się konferencja „Dziecko z doświadczeniem migracji – wnioski z badań i wskazówki praktyczne”. Konferencja odbędzie się on-line, ma na celu podniesienie świadomości wyzwań, jakie dzieci migrantów napotykają w nowej sytuacji językowej i nowym środowisku kulturowym, a także przedstawienie różnych rozwiązań ułatwiających integrację. W imieniu organizatorów zapraszamy do bezpłatnego uczestnictwa.
Element plakatu konferencjir
 

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do praktyków: nauczycieli, psychologów, pedagogów, logopedów, a także innych osób pracujących z dziećmi migrantów lub zainteresowanych tematem.

Znani badacze i praktycy, zarówno z Polski jak i zza granicy, podzielą się swoją wiedzą, przemyśleniami i doświadczeniami podczas dwunastu wystąpień i dwóch paneli dyskusyjnych. W pierwszym dniu konferencji wystąpienia będą wyłącznie w j. polskim, natomiast w drugim - zarówno po polsku, jak i angielsku z tłumaczeniem symultanicznym.

Organizatorami konferencji są Bilingualism Matters Kraków przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi.

Szczegółowy program i lista mówców jest dostępny na stronie konferencji (link poniżej). Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja, najpóźniej do 7 grudnia br. (link do rejestracji poniżej).

 

Ikonka pobierzPlakat konferencji „Dziecko z doświadczeniem migracji – wnioski z badań i wskazówki praktyczne” (PDF 1.2 MB)

Ikonka linkStrona Konferencji (informacje, prelegenci) - strona zewnętrzna

Ikonka linkRejestracja uczestników Konferencji - strona zewnętrzna