Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Dziecko z doświadczeniem migracji
sobota, 04 grudnia 2021 09:03
8 i 9 grudnia 2021 r. odbędzie się konferencja „Dziecko z doświadczeniem migracji – wnioski z badań i wskazówki praktyczne”. Konferencja odbędzie się on-line, ma na celu podniesienie świadomości wyzwań, jakie dzieci migrantów napotykają w nowej sytuacji językowej i nowym środowisku kulturowym, a także przedstawienie różnych rozwiązań ułatwiających integrację. W imieniu organizatorów zapraszamy do bezpłatnego uczestnictwa.
Element plakatu konferencjir
 

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do praktyków: nauczycieli, psychologów, pedagogów, logopedów, a także innych osób pracujących z dziećmi migrantów lub zainteresowanych tematem.

Znani badacze i praktycy, zarówno z Polski jak i zza granicy, podzielą się swoją wiedzą, przemyśleniami i doświadczeniami podczas dwunastu wystąpień i dwóch paneli dyskusyjnych. W pierwszym dniu konferencji wystąpienia będą wyłącznie w j. polskim, natomiast w drugim - zarówno po polsku, jak i angielsku z tłumaczeniem symultanicznym.

Organizatorami konferencji są Bilingualism Matters Kraków przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi.

Szczegółowy program i lista mówców jest dostępny na stronie konferencji (link poniżej). Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja, najpóźniej do 7 grudnia br. (link do rejestracji poniżej).

 

Ikonka pobierzPlakat konferencji „Dziecko z doświadczeniem migracji – wnioski z badań i wskazówki praktyczne” (PDF 1.2 MB)

Ikonka linkStrona Konferencji (informacje, prelegenci) - strona zewnętrzna

Ikonka linkRejestracja uczestników Konferencji - strona zewnętrzna