Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Polecamy: Bezpłatne szkolenia i poradnictwo
czwartek, 04 listopada 2021 09:52
FIO poleca zainteresowanie się internetową platformą, stworzoną w ramach Programu Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego. Znaleźć tam można różnorodne szkolenia dla uczniów, rodziców i nauczycieli, a także skorzystać z konsultacji specjalistów.
Logo: Program wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli
 

Pod adresem pwpp.uksw.edu.pl uczniowie, rodzice, nauczyciele, a także specjaliści mogą korzystać z bezpłatnej pomocy w zwalczaniu skutków pandemii COVID-19. Doradztwo psychologiczno-pedagogiczne obejmuje wsparcie emocjonalne i informacyjne w sytuacjach trudnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, rozwiązywanie problemów wychowawczych, wsparcie w radzeniu sobie ze stresem, pracę z klasą, przezwyciężanie trudności w komunikacji i relacjach oraz wsparcie dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Spotkania ze specjalistami odbywają się w formie online. Wystarczy wypełnić formularz dostępny po zalogowaniu w zakładce „potrzebuję wsparcia specjalisty”.

Dla użytkowników platformy dostępna jest także bogata oferta szkoleń, które są prowadzone przez trenerów z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz dorosłymi. Szkolenia odbywają się w formie online, w czasie rzeczywistym, metodą warsztatową.

Aktualnie prowadzone są zapisy na kilkadziesiąt szkoleń, które obejmują m.in. budowanie wspierającej relacji z uczniem, wzmacnianie odporności psychicznej, wykorzystanie relacji socjoterapeutycznej w codziennej pracy wychowawczej, budowanie komunikacji empatycznej opartej o porozumienie bez przemocy,  rozwiązywanie sytuacji konfliktowych, radzenie sobie z trudnymi emocjami, pomoc uczniom z krótkowzrocznością, czy rozwój kompetencji głębokich w pracy nauczyciela. Oferta jest systematycznie wzbogacana o nowe szkolenia przeznaczone zarówno dla uczniów, rodziców, jak i nauczycieli oraz specjalistów.

Na Platformie dostępne są także materiały edukacyjne – w formie publikacji naukowych, wideo, a także scenariuszy lekcji. Znajdują się tam również: harmonogram szkoleń, wydarzeń i konferencji związanych z Programem oraz szczegółowe informacje o konkursie  „Tworzymy nową wizję polskiej szkoły”.

Platforma specjalistyczno-doradcza jest realizowana w ramach Programu Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego dla uczniów, rodziców, nauczycieli i specjalistów finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Program prowadzony jest przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jego głównym celem jest pomoc w zwalczaniu skutków pandemii poprzez przeprowadzenie badań naukowych mających na celu pogłębioną diagnozę i wzmocnienie dobrostanu psychicznego uczestników procesu kształcenia na poziomie szkolnictwa podstawowego i ponadpodstawowego.

Do pełnego korzystania z Platformy konieczna jest rejestracja.

 

Ikonka linkPlatforma Programu Wsparcia Psychologiczno-Pedagogiczneg - strona zewnętrzna