Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Planowanie przestrzenne do uporządkowania
poniedziałek, 23 sierpnia 2021 12:29
Federacja Inicjatyw Oświatowych została jednym z założycieli Zespołu Roboczego ds. Planowania Przestrzennego. Zapraszamy do udziału w pierwszym spotkaniu Zespołu, które odbędzie się on-line 27 sierpnia 2021 r.
Logo: Aktywne Porozumienie Obywatele-Samorząd
 

Uchwałę o powołaniu Zespołu Roboczego ds. Planowania Przestrzennego podjął Zarząd Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

W ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności rząd zobowiązał się do uporządkowania prawodawstwa dotyczącego planowania przestrzennego. Przewidziane są środki na to działanie.

Celem powołania Zespołu Roboczego ds. Planowania Przestrzennego jest włączenie się w ten proces, m.in. poprzez przygotowanie i realizację konsultacji planowanych rozwiązań. Za szczególnie ważne uznajemy poprowadzenie procesu edukacji w tej sprawie.

Działalność Zespołu Roboczego ds. Planowania Przestrzennego będzie praktycznym przejawem uczestnictwa organizacji pozarządowych w dążeniu do budowania sprawnego państwa.

Pierwsze spotkanie Zespołu odbędzie się 27 sierpnia on-line na platformie VMS w godzinach 13.00-15.30. Zainteresowanych zapraszamy do rejestracji na stronie wydarzenia – link poniżej.

W programie przewidziane są:

  • wystąpienie przedstawiciela/ki  Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych,
  • wystąpienie przedstawicieli organizacji współtworzących Zespół: Federacji Inicjatyw Oświatowych, Fundacji Civis Polonus, Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, Fundacji Szkoła z Klasą oraz WWF Polska,
  • wystąpienie przedstawicieli samorządów,
  • wypowiedzi wprowadzające na temat planowania przestrzennego i urbanistyki: Andrzej Olbrysz - Gmina Lesznowola, Jacek Koziński - Dworek Polski, prof. Igor Zachariasz - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,
  • wypowiedzi Uczestników.

Spotkanie będzie prowadzić prezeska FIO Alina Kozińska-Bałdyga.

 

Ikonka linkFormularz rejestracyjny do spotkaniu w dniu 27.VIII.2021 r. - strona zewnętrzna