Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Planowanie przestrzenne do uporządkowania
poniedziałek, 23 sierpnia 2021 12:29
Federacja Inicjatyw Oświatowych została jednym z założycieli Zespołu Roboczego ds. Planowania Przestrzennego. Zapraszamy do udziału w pierwszym spotkaniu Zespołu, które odbędzie się on-line 27 sierpnia 2021 r.
Logo: Aktywne Porozumienie Obywatele-Samorząd
 

Uchwałę o powołaniu Zespołu Roboczego ds. Planowania Przestrzennego podjął Zarząd Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

W ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności rząd zobowiązał się do uporządkowania prawodawstwa dotyczącego planowania przestrzennego. Przewidziane są środki na to działanie.

Celem powołania Zespołu Roboczego ds. Planowania Przestrzennego jest włączenie się w ten proces, m.in. poprzez przygotowanie i realizację konsultacji planowanych rozwiązań. Za szczególnie ważne uznajemy poprowadzenie procesu edukacji w tej sprawie.

Działalność Zespołu Roboczego ds. Planowania Przestrzennego będzie praktycznym przejawem uczestnictwa organizacji pozarządowych w dążeniu do budowania sprawnego państwa.

Pierwsze spotkanie Zespołu odbędzie się 27 sierpnia on-line na platformie VMS w godzinach 13.00-15.30. Zainteresowanych zapraszamy do rejestracji na stronie wydarzenia – link poniżej.

W programie przewidziane są:

  • wystąpienie przedstawiciela/ki  Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych,
  • wystąpienie przedstawicieli organizacji współtworzących Zespół: Federacji Inicjatyw Oświatowych, Fundacji Civis Polonus, Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, Fundacji Szkoła z Klasą oraz WWF Polska,
  • wystąpienie przedstawicieli samorządów,
  • wypowiedzi wprowadzające na temat planowania przestrzennego i urbanistyki: Andrzej Olbrysz - Gmina Lesznowola, Jacek Koziński - Dworek Polski, prof. Igor Zachariasz - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,
  • wypowiedzi Uczestników.

Spotkanie będzie prowadzić prezeska FIO Alina Kozińska-Bałdyga.

 

Ikonka linkFormularz rejestracyjny do spotkaniu w dniu 27.VIII.2021 r. - strona zewnętrzna