Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Weź udział w webinarium o cyberprzemocy
czwartek, 18 lutego 2021 11:35
Słowa w internecie mogą być jak niewidzialne naboje. Nie powodują siniaków, złamań czy okaleczeń, ale zostają po nich ślady - w postaci lęków, samookaleczeń, depresji. Dorośli widzą dopiero skutki, ale nie zawsze dostrzegają źródło, która często pozostaje niewidzialne i niesłyszalne. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce i NASK zapraszają do udziału w webinarium na temat cyberprzemocy wśród nastolatków.
Ilustracja: ikonki symbolizujące niechęć i nienawiść
 

Dla prawidłowego rozwoju dziecko potrzebuje stałej, bezpiecznej relacji. Tylko wtedy zbuduje prawidłowe więzi, nabierze poczucia własnej wartości, rozwinie potencjał. Odpowiednie środowisko opiekuńczo-wychowawcze, a przede wszystkim rozumienie potrzeb dziecka przez rodziców lub opiekunów, to najlepsza droga do zapewnienia mu właściwego rozwoju i budowania bezpiecznej przyszłości.

Niestety aż 47% nastolatków uważa, że w internecie dominuje agresja i nietolerancja, a dyskusje prowadzone są w stronę wyzwisk i obelg. Jak pokazują dane NASK „Nastolatki 3.0. Raport z ogólnopolskiego badania uczniów” (2019), 49% nastolatków doświadczyło agresji słownej w Internecie. Młodzi ludzie czują się również poniżani (16%), zastraszani (13%), a prawie 10% z nich przyznaje, że doświadczyło rozpowszechniania na ich temat fałszywych informacji. Jednak największe obawy budzi fakt, że o tym, że w Internecie dzieje im się krzywda, ponad 30% nastolatków nie powiedziało nikomu...

Webinarium jest częścią kampanii społecznej „Przemoc w internecie zostawia niewidzialne rany” prowadzonej przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Partnerem merytorycznym kampanii jest Państwowy Instytut Badawczy NASK, zaś partnerem medialnym webinarium jest portal Interia.

Spotkanie odbędzie się 25 lutego 2021 r. w godzinach 18:25 - 19:25 i będzie dostępne na facebookowym fanpage’u Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce (link poniżej) oraz na stronie głównej portalu Interia. Eksperci zaprezentują wyniki najnowszego badania na temat zachowań w sieci, a także opowiedzą jak przeciwdziałać agresji i przemocy w sieci oraz co zrobić, gdy dziecko stanie się ofiarą cyberprzemocy lub jej sprawcą. Spotkanie poprowadzi dziennikarka i przyjaciółka Stowarzyszenia, Paulina Chylewska.

 

Ikonka linkStrona wydarzenia na Facebook-u - strona zewnętrzna