Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Żegnamy prof. Andrzeja Janowskiego
wtorek, 15 grudnia 2020 22:44
13 grudnia 2020 roku zmarł profesor Andrzej Janowski. Przez wiele lat wspierał Federację Inicjatyw Oświatowych w ramach naszej Rady Programowej. Był wybitnym pedagogiem, instruktorem harcerskim, działaczem „Solidarności”, Niezależnego Ruchu Harcerskiego i Zespołu Oświaty Niezależnej w latach osiemdziesiątych.
prof. Andrzej Janowski
 

Uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu. Jako wiceminister edukacji w pierwszych latach III RP m.in. tworzył kolegia nauczycielskie i językowe oraz szkoły mniejszości narodowych.

Był dyrektorem Kolegium Nauczycielskiego w Warszawie, w którym realizowany był program wsparcia Małych Szkół. Uczestniczył w Forach Inicjatyw Oświatowych w Polsce i na Ukrainie.

- Był dobrym, mądrym człowiekiem, który marzył o Szkołach Obywatelskich w Polsce. Był moim Nauczycielem i Mistrzem w tworzeniu obywatelskiej polityki edukacyjnej – wspomina Go prezeska FIO Alina Kozińska-Bałdyga.