Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Żegnamy prof. Andrzeja Janowskiego
wtorek, 15 grudnia 2020 22:44
13 grudnia 2020 roku zmarł profesor Andrzej Janowski. Przez wiele lat wspierał Federację Inicjatyw Oświatowych w ramach naszej Rady Programowej. Był wybitnym pedagogiem, instruktorem harcerskim, działaczem „Solidarności”, Niezależnego Ruchu Harcerskiego i Zespołu Oświaty Niezależnej w latach osiemdziesiątych.
prof. Andrzej Janowski
 

Uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu. Jako wiceminister edukacji w pierwszych latach III RP m.in. tworzył kolegia nauczycielskie i językowe oraz szkoły mniejszości narodowych.

Był dyrektorem Kolegium Nauczycielskiego w Warszawie, w którym realizowany był program wsparcia Małych Szkół. Uczestniczył w Forach Inicjatyw Oświatowych w Polsce i na Ukrainie.

- Był dobrym, mądrym człowiekiem, który marzył o Szkołach Obywatelskich w Polsce. Był moim Nauczycielem i Mistrzem w tworzeniu obywatelskiej polityki edukacyjnej – wspomina Go prezeska FIO Alina Kozińska-Bałdyga.