Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Panie ministrze, Bańki Szkolne!
czwartek, 06 sierpnia 2020 21:59
Minister Edukacji Narodowej przedstawił cztery warianty działania szkół w czasie epidemii. FIO natychmiast zwróciła się do min. Dariusza Piontkowskiego, aby do ministerialnego zestawu dodał wariant piąty: „bańki szkolne”. Ich koncepcja powstała w ramach prac koalicji #MisjaWRZESIEŃ.
#MisjaWrzesień
 

„Bańka szkolna” to grupa kilkunastu uczniów, pracująca w kontakcie bezpośrednim z jednym nauczycielem – coachem, oraz w kontakcie on-line z innymi nauczycielami. Uczniowie w „bańce szkolnej”, wspierani przez pedagoga, korzystaliby także ze wszystkich programów edukacji on-line. Edukacja w ramach „bańki szkolnej” może odbywać się zarówno w szkołach, ale także w innych wydzielonych miejscach np. w bibliotekach, klubach osiedlowych, domach kultury, salach konferencyjnych oraz wynajętych na ten cel lokalach, także mieszkalnych.

Koncepcja „baniek szkolnych” powstała w ramach prac  koalicji #Misja WRZESIEŃ. Jej podstawą były obserwacje rodziców, pracujących ze swoimi dziećmi w ostatnich miesiącach minionego roku szkolnego. Przekazywali oni swoje spostrzeżenia do edukacyjnych organizacji pozarządowych, szukając u nich wsparcia i pomocy.

Bardziej szczegółowe propozycje, dotyczące organizacjim pracy szkół w czasie epidemii przekażemy MEN w najbliższych dniach. Oprócz tworzenia „baniek szkolnych” obejmą one także propozycje zmian w rozporządzeniu o podstawie programowej i rozporządzeniu dotyczącym ramowych planów nauczania.

 

Ikonka pobierzList FIO do Ministra Edukacji Narodowej (DOCX 170 KB)