Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Panie ministrze, Bańki Szkolne!
czwartek, 06 sierpnia 2020 21:59
Minister Edukacji Narodowej przedstawił cztery warianty działania szkół w czasie epidemii. FIO natychmiast zwróciła się do min. Dariusza Piontkowskiego, aby do ministerialnego zestawu dodał wariant piąty: „bańki szkolne”. Ich koncepcja powstała w ramach prac koalicji #MisjaWRZESIEŃ.
#MisjaWrzesień
 

„Bańka szkolna” to grupa kilkunastu uczniów, pracująca w kontakcie bezpośrednim z jednym nauczycielem – coachem, oraz w kontakcie on-line z innymi nauczycielami. Uczniowie w „bańce szkolnej”, wspierani przez pedagoga, korzystaliby także ze wszystkich programów edukacji on-line. Edukacja w ramach „bańki szkolnej” może odbywać się zarówno w szkołach, ale także w innych wydzielonych miejscach np. w bibliotekach, klubach osiedlowych, domach kultury, salach konferencyjnych oraz wynajętych na ten cel lokalach, także mieszkalnych.

Koncepcja „baniek szkolnych” powstała w ramach prac  koalicji #Misja WRZESIEŃ. Jej podstawą były obserwacje rodziców, pracujących ze swoimi dziećmi w ostatnich miesiącach minionego roku szkolnego. Przekazywali oni swoje spostrzeżenia do edukacyjnych organizacji pozarządowych, szukając u nich wsparcia i pomocy.

Bardziej szczegółowe propozycje, dotyczące organizacjim pracy szkół w czasie epidemii przekażemy MEN w najbliższych dniach. Oprócz tworzenia „baniek szkolnych” obejmą one także propozycje zmian w rozporządzeniu o podstawie programowej i rozporządzeniu dotyczącym ramowych planów nauczania.

 

Ikonka pobierzList FIO do Ministra Edukacji Narodowej (DOCX 170 KB)