Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Szkoła w Chmurze i Zdalne Lekcje
niedziela, 15 marca 2020 12:27
Zajęcia w szkołach są odwołane, trudno przewidzieć na jak długo. Nie oznacza to, że uczniowie mają dodatkowe ferie: zasób wiedzy, jaki powinni przyswoić w ciągu roku szkolnego nie zmienia się. Pomocą mogą służyć „Szkoła w Chmurze” i „Zdalne Lekcje” - platformy e-learningowe, zgodne z obowiązującymi podstawami programowymi.
Logo: Szkoła w Chmurze
 

Administratorzy prywatbej „Szkoła w Chmurze” zapowiedzieli, że w związku z zamknięciem placówek oświatowych ich usługa będzie dostępna bezpłatnie dla uczniów szkół podstawowych z całej Polski.

Każdy uczeń, pragnący skorzystać z platformy dostępnej pod adresem SzkolaWChmurze.org, otrzyma bezpłatny login i hasło, dzięki którym będzie mógł kontynuować naukę w swojej klasie przez internet. Po zalogowaniu się do serwisu może samodzielnie - lub w uzgodnieniu z nauczycielem czy rodzicem - wybrać przedmiot oraz konkretne zagadnienie przedstawione w formie karty pracy.

- Dostępne na naszej platformie kursy są całkowicie zgodne z obowiązującą podstawą programową, toteż ich zaliczenie oznacza nabycie przez ucznia wymaganej programem wiedzy – zapewnia Mariusz Truszkowski, założyciel Szkoły w Chmurze.

Zdaniem wiceprezeski FIO Aliny Kozińskiej-Bałdygi, inicjatywa może zrewolucjonizować uczenie się, zwłaszcza na wsi. - To szansa na mała szkołę w każdej wsi, także po koronawirusie – zauważa nasza wiceprezeska.

Aktualizacja:

Swoją platformę e-learningową dla uczniów ze szkół podstawowych i średnich opublikowało także Ministerstwo Cyfryzacji w e współpracy z MEN.

Tematy na każdy dzień i przedmiot, ale i propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia  – wszystko to nauczyciele już dziś znajdą pod adresem www.gov.pl/zdalnelekcje.

To treści, które mogą być wykorzystanie w trakcie zdalnego nauczania. – Chcemy ułatwiać i podpowiadać. Aby znalezienie interesujących materiałów na naszej stronie było prostsze ułożyliśmy je w formie swoistego planu lekcji dla wszystkich klas, niezależnie od etapu edukacji – mówi cytowany w komunikacie minister cyfryzacji Marek Zagórski.

– Warto korzystać z rzetelnych, merytorycznych źródeł. [...] Chcemy, aby w czasie zawieszonych zajęć uczniowie mieli możliwość utrwalenia wiedzy i powtórzenia dotychczasowych lekcji. Dla nauczycieli może to być okazja do zdobywania nowych kompetencji – dodaje minister edukacji Dariusz Piontkowski.

 

Ikonka linkStrona Szkoła w Chmurze - strona zewnętrzna

Ikonka linkZdalne lekcje Ministerstwa Cyfryzacji - strona zewnętrzna