Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Szkoła w Chmurze i Zdalne Lekcje
niedziela, 15 marca 2020 12:27
Zajęcia w szkołach są odwołane, trudno przewidzieć na jak długo. Nie oznacza to, że uczniowie mają dodatkowe ferie: zasób wiedzy, jaki powinni przyswoić w ciągu roku szkolnego nie zmienia się. Pomocą mogą służyć „Szkoła w Chmurze” i „Zdalne Lekcje” - platformy e-learningowe, zgodne z obowiązującymi podstawami programowymi.
Logo: Szkoła w Chmurze
 

Administratorzy prywatbej „Szkoła w Chmurze” zapowiedzieli, że w związku z zamknięciem placówek oświatowych ich usługa będzie dostępna bezpłatnie dla uczniów szkół podstawowych z całej Polski.

Każdy uczeń, pragnący skorzystać z platformy dostępnej pod adresem SzkolaWChmurze.org, otrzyma bezpłatny login i hasło, dzięki którym będzie mógł kontynuować naukę w swojej klasie przez internet. Po zalogowaniu się do serwisu może samodzielnie - lub w uzgodnieniu z nauczycielem czy rodzicem - wybrać przedmiot oraz konkretne zagadnienie przedstawione w formie karty pracy.

- Dostępne na naszej platformie kursy są całkowicie zgodne z obowiązującą podstawą programową, toteż ich zaliczenie oznacza nabycie przez ucznia wymaganej programem wiedzy – zapewnia Mariusz Truszkowski, założyciel Szkoły w Chmurze.

Zdaniem wiceprezeski FIO Aliny Kozińskiej-Bałdygi, inicjatywa może zrewolucjonizować uczenie się, zwłaszcza na wsi. - To szansa na mała szkołę w każdej wsi, także po koronawirusie – zauważa nasza wiceprezeska.

Aktualizacja:

Swoją platformę e-learningową dla uczniów ze szkół podstawowych i średnich opublikowało także Ministerstwo Cyfryzacji w e współpracy z MEN.

Tematy na każdy dzień i przedmiot, ale i propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia  – wszystko to nauczyciele już dziś znajdą pod adresem www.gov.pl/zdalnelekcje.

To treści, które mogą być wykorzystanie w trakcie zdalnego nauczania. – Chcemy ułatwiać i podpowiadać. Aby znalezienie interesujących materiałów na naszej stronie było prostsze ułożyliśmy je w formie swoistego planu lekcji dla wszystkich klas, niezależnie od etapu edukacji – mówi cytowany w komunikacie minister cyfryzacji Marek Zagórski.

– Warto korzystać z rzetelnych, merytorycznych źródeł. [...] Chcemy, aby w czasie zawieszonych zajęć uczniowie mieli możliwość utrwalenia wiedzy i powtórzenia dotychczasowych lekcji. Dla nauczycieli może to być okazja do zdobywania nowych kompetencji – dodaje minister edukacji Dariusz Piontkowski.

 

Ikonka linkStrona Szkoła w Chmurze - strona zewnętrzna

Ikonka linkZdalne lekcje Ministerstwa Cyfryzacji - strona zewnętrzna