Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Duże pieniądze do zdobycia - sięgnij po nie!
poniedziałek, 03 lutego 2020 10:49
U zarania działalności FIO leży przekonanie, że szkoła to nie tylko miejsce nauki dla dzieci i młodzieży, a ośrodek wokół którego integruje się lokalna społeczność i rozwijają się przedsięwzięcia w których uczestniczą także dorośli. Oto okazja, by na takie działania uzyskać spore dofinansowanie: konkurs na wsparcie LOWE.
Ilustracja ze strony organizatorów konkursu
 

Ogólnopolski Operator Oświaty z Poznania wraz partnerami (Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA, Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku, Stowarzyszenie „Nasza Szkoła” w Kudowie Zdrój, Stowarzyszenie Przestrzeń Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych PISK, Gmina Łagiewniki) rozpoczęli konkurs, w którym finansowe wsparcie mogą uzyskać Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji, w skrócie LOWE. Ośrodki takie mogą być tworzone przy szkołach, aby prowadzić działania adresowane do osób dorosłych i skierowane na rozwój ich kompetencji.

Przystępując do konkursu szkoła może zaplanować wiele różnorodnych działań, np. skierowanych do seniorów, do rodziców swoich uczniów, a także do pozostałych mieszkańców gminy. Ważne jest jedno: żeby odbiorcami tych działań były różnorodne grupy i środowiska, a nie tylko jedna np. rodzice.

Nabór do konkursu właśnie się rozpoczął i potrwa do 5 marca. Zakwalifikowanych do udziału zostanie dwadzieścia LOWE z całej Polski, a każda z nich na swe działania może otrzymać do 250 tysięcy złotych. Tak, ćwierć miliona!

Wniosek składa organ prowadzący szkołę, może on dotyczyć tylko jednej szkoły w danej gminie.

Szczegóły oraz dokumenty zgłoszeniowe na stronie organizatorów – link poniżej.

 

Ikonka linkStrona konkursu Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji LOWE - strona zewnętrzna