Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Duże pieniądze do zdobycia - sięgnij po nie!
poniedziałek, 03 lutego 2020 10:49
U zarania działalności FIO leży przekonanie, że szkoła to nie tylko miejsce nauki dla dzieci i młodzieży, a ośrodek wokół którego integruje się lokalna społeczność i rozwijają się przedsięwzięcia w których uczestniczą także dorośli. Oto okazja, by na takie działania uzyskać spore dofinansowanie: konkurs na wsparcie LOWE.
Ilustracja ze strony organizatorów konkursu
 

Ogólnopolski Operator Oświaty z Poznania wraz partnerami (Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA, Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku, Stowarzyszenie „Nasza Szkoła” w Kudowie Zdrój, Stowarzyszenie Przestrzeń Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych PISK, Gmina Łagiewniki) rozpoczęli konkurs, w którym finansowe wsparcie mogą uzyskać Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji, w skrócie LOWE. Ośrodki takie mogą być tworzone przy szkołach, aby prowadzić działania adresowane do osób dorosłych i skierowane na rozwój ich kompetencji.

Przystępując do konkursu szkoła może zaplanować wiele różnorodnych działań, np. skierowanych do seniorów, do rodziców swoich uczniów, a także do pozostałych mieszkańców gminy. Ważne jest jedno: żeby odbiorcami tych działań były różnorodne grupy i środowiska, a nie tylko jedna np. rodzice.

Nabór do konkursu właśnie się rozpoczął i potrwa do 5 marca. Zakwalifikowanych do udziału zostanie dwadzieścia LOWE z całej Polski, a każda z nich na swe działania może otrzymać do 250 tysięcy złotych. Tak, ćwierć miliona!

Wniosek składa organ prowadzący szkołę, może on dotyczyć tylko jednej szkoły w danej gminie.

Szczegóły oraz dokumenty zgłoszeniowe na stronie organizatorów – link poniżej.

 

Ikonka linkStrona konkursu Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji LOWE - strona zewnętrzna