Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Zbudujmy świetlicę w zambijskich slumsach!
czwartek, 11 kwietnia 2019 16:29
Federacja Inicjatyw Oświatowych wspiera inicjatywę Fundacji ASBiRO, która postanowiła zbudować Świetlicę Edukacyjną w zambijskich slumsach i uruchomiła w tym celu zbiórkę pieniędzy. Potrzeba 40 tysięcy złotych.
Wolontariusz Fundacji ASBiRO z dziećmi z Lusaki
 

 

Za taką kwotę ma powstać świetlica w Lindzie – jednej z najbiedniejszych dzielnic stolicy kraju, Lusaki. Wolontariusze Fundacji ASBiRO działają w Zambii już od pięciu lat, pomagając w rozwoju tamtejszych placówek oświatowych. Są one jedyną szansą dla dzieci z ubogich rodzin na zdobywanie wiedzy.

Jak piszą - zamierzamy zrobić kolejny krok w poprawie lokalnej sytuacji i zbudować świetlicę, która da szansę na rozwój, naukę oraz zdobycie umiejętności przydatnych w pracy.

Według ich relacji zarówno szkoły państwowe, jak i prywatne są w Zambii płatne. To dla wielu dzieci oznacza, że nie mają dostępu nawet do najbardziej podstawowej edukacji.  Świetlica ma służyć najuboższym, właśnie dla nich będą tam prowadzone zajęcia z języka angielskiego i z matematyki. Praca z najmłodszymi jest priorytetem, ale świetlica ma służyć także starszym.

Więcej informacji o zbiórce i możliwość przekazania swojego datku na stronie PolakPotrafi.pl.