Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Zbudujmy świetlicę w zambijskich slumsach!
czwartek, 11 kwietnia 2019 16:29
Federacja Inicjatyw Oświatowych wspiera inicjatywę Fundacji ASBiRO, która postanowiła zbudować Świetlicę Edukacyjną w zambijskich slumsach i uruchomiła w tym celu zbiórkę pieniędzy. Potrzeba 40 tysięcy złotych.
Wolontariusz Fundacji ASBiRO z dziećmi z Lusaki
 

 

Za taką kwotę ma powstać świetlica w Lindzie – jednej z najbiedniejszych dzielnic stolicy kraju, Lusaki. Wolontariusze Fundacji ASBiRO działają w Zambii już od pięciu lat, pomagając w rozwoju tamtejszych placówek oświatowych. Są one jedyną szansą dla dzieci z ubogich rodzin na zdobywanie wiedzy.

Jak piszą - zamierzamy zrobić kolejny krok w poprawie lokalnej sytuacji i zbudować świetlicę, która da szansę na rozwój, naukę oraz zdobycie umiejętności przydatnych w pracy.

Według ich relacji zarówno szkoły państwowe, jak i prywatne są w Zambii płatne. To dla wielu dzieci oznacza, że nie mają dostępu nawet do najbardziej podstawowej edukacji.  Świetlica ma służyć najuboższym, właśnie dla nich będą tam prowadzone zajęcia z języka angielskiego i z matematyki. Praca z najmłodszymi jest priorytetem, ale świetlica ma służyć także starszym.

Więcej informacji o zbiórce i możliwość przekazania swojego datku na stronie PolakPotrafi.pl.