Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Szkolenie: dotacja oświatowa a specjalne potrzeby
poniedziałek, 11 marca 2019 18:05
FIO zaprasza na odpłatne szkolenie dotyczące rozliczania dotacji na uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Szkolenmie jest przeznaczone dla przedstawicieli organów prowadzących, dyrektorów placówek, księgowych, a także rodziców i innych zainteresowanych tym problemem.
Ilustracja: Szkolenie organizowane prz3ez FIO
 

 

Szkolenie organizujemy w odpowiedzi na liczne napływające pytania, dotyczące tematu rozliczania dotacji na uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i prośby o zorganizowanie takich zajęć.

Pierwsze szkolenie planujemy na dzień 6 kwietnia 2019 w godzinach od 10.00 do 16.00 (z godzinną przerwą na obiad) w siedzibie FIO w Warszawie. Poprowadzi je pani Katarzyna Zychowicz, trenerka doświadczona w prowadzeniu szkoleń oraz pracy w zarządzaniu oświatą. Na co dzień jest dyrektorem ZEAS w jednej z gmin, implementuje w niej na bieżąco wszystkie nowe przepisy i rozlicza swoje samorządowe szkoły ze środków przeznaczonych dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Na szkoleniu podzieli się swoją wiedzą, a uczestnicy nauczą się, jak w praktyce zastosować nowe przepisy, aby prawidłowo rozliczyć dotację na uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Uczestnicy proszeni są o przywiezienie ze sobą aktualnej uchwały rady swojej gminy w sprawie udzielania i rozliczania dotacji dla szkół i placówek prowadzonych przez podmioty inne niż JST.

Program szkolenia

I. Przypomnienie aktualnego stanu prawnego w zakresie dotacji dla szkół podstawowych, oddziałów przedszkolnych oraz przedszkoli.

 • Definicje podstawowa kwota dotacji i jej aktualizacje, statystyczna liczba uczniów i jej aktualizacje
 • Zmiany w zakresie dotowania placówek prowadzonych przez inne organy niż JST i ich odzwierciedlenie w budżecie gminy (w planie dochodów i wydatków).
 • Obowiązek publikacji podstawowych kwot dotacji.
 • Wyrównywanie – niedopłata i nadpłata w trakcie roku kalendarzowego.

II. Rozliczenie dotacji za rok 2019

 • Wydatki osobowe z uwzględnieniem limitów dotyczących maksymalnych wynagrodzeń nauczycieli zatrudnianych w szkołach i przedszkolach nie samorządowych.
 • Wydatki bieżące.
 • Rozliczenie wydatków na organizację kształcenia specjalnego w szkołach i przedszkolach.
Warunki udziału w szkoleniu
 1. Szkolenie organizowane jest w siedzibie FIO w Warszawie, przy ul. Śniadeckich 23 lok. 9 dla grupy 10-12 osób. W przypadku dużego zainteresowania tworzyć będziemy kolejne grupy wyznaczając nowe terminy szkoleń. Decyduje kolejność zgłoszeń.
 2. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , podając liczbę osób zgłaszanych na szkolenie oraz dane do faktury płatnej przelewem po szkoleniu.
 3. Szkolenie jest odpłatne, cena wynosi 299,00 zł  brutto w przypadku uczestnictwa jednej osoby z danej organizacji, oraz 279,00 zł brutto od osoby w przypadku uczestnictwa dwóch lub więcej osób z jednej organizacji. Na szkoleniu zapewniamy niezbędne materiały biurowe oraz kawę, herbatę i inne napoje, oraz ciasteczka i owoce.
 4. W trackie godzinnej przerwy w szkoleniu, uczestnicy mogą skorzystać z posiłkuna własny koszt w dowolnie wybranym punkcie gastronomicznym w okolicy.
 5. Osoby, które prześlą zgłoszenie, zostaną poinformowane o zakwalifikowaniu na pierwszy planowany termin lub o następnym terminie szkolenia.
 6. Z Dworca Centralnego do siedziby FIO można dojść pieszo w 15 minut, albo skorzystać z tramwaju nr 10 w kierunku Wyścigi (przystanek Plac Politechniki) lub metra ze stacji Centrum do stacji Politechnika; w obydwu przypadkach wystarczy kupić bilet 20-minutowy za 3,40 zł (to cena biletu normalnego, bilet ulgowy dla osób uprawnionych jest o połowę tańszy).