Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Podziękowania z Brukseli
poniedziałek, 17 grudnia 2018 22:11
Europejskie Stowarzyszenie dla Lokalnej Demokracji ALDA podziękowało nam za współpracę w programie LADDER. Wspólnie przeprowadziliśmy projekt „Młodzieżowe Stowarzyszenie Ekorozwoju Gminy Długosiodło – drogą rozwoju globalnego”.
Logo Programu LADDER
 

Celem tego projektu było zainicjowanie przygotowania młodzieży z Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Długosiodle do aktywnego uczestnictwa w Rozwoju Lokalnym Kierowanym przez Społeczność, co miało nastąpić dzięki Młodzieżowemu Stowarzyszeniu Ekorozwoju Gminy.

Projekt miał stworzyć warunki, aby przyszłe młodzieżowe stowarzyszenie działało na rzecz samodzielności ekonomicznej opartej o innowacyjne, ekologiczne rozwiązania prorozwojowe.

„Wasza współpraca okazała się dla nas cenna i pozwoliła osiągnąć nasze cele, a nawet wyjść poza nie” - napisała Sofia Caiolo, Project Manager and Global Citizenship Education Area Manager ALDA. Jak dodała, w ostatnim czasie organizacja stworzyła podręcznik prezentujący wszystkie mikro-projekty, zrealizowane przez 73 stowarzyszeń, które uczestniczyły w działania programie grantowym LADDER. Podręcznik dostępny jest do pobrania – link poniżej. Informacja o naszym wspólnym projekcie znajduje się na stronie 37.

Sofia Caiolo przypomniała też, że kierownictwo ALDA zaprosiło kilka spośród współpracujących organizacji, w tym Federację Inicjatyw Oświatowych, do przystąpienia do Europejskiego Stowarzyszenia dla Lokalnej Demokracji ALDA.

Ikonka pobierz"Bringing global issues at the local levels..." (PDF 10,1 MB - strona zewnętrzna)