Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Podziękowania z Brukseli
poniedziałek, 17 grudnia 2018 22:11
Europejskie Stowarzyszenie dla Lokalnej Demokracji ALDA podziękowało nam za współpracę w programie LADDER. Wspólnie przeprowadziliśmy projekt „Młodzieżowe Stowarzyszenie Ekorozwoju Gminy Długosiodło – drogą rozwoju globalnego”.
Logo Programu LADDER
 

Celem tego projektu było zainicjowanie przygotowania młodzieży z Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Długosiodle do aktywnego uczestnictwa w Rozwoju Lokalnym Kierowanym przez Społeczność, co miało nastąpić dzięki Młodzieżowemu Stowarzyszeniu Ekorozwoju Gminy.

Projekt miał stworzyć warunki, aby przyszłe młodzieżowe stowarzyszenie działało na rzecz samodzielności ekonomicznej opartej o innowacyjne, ekologiczne rozwiązania prorozwojowe.

„Wasza współpraca okazała się dla nas cenna i pozwoliła osiągnąć nasze cele, a nawet wyjść poza nie” - napisała Sofia Caiolo, Project Manager and Global Citizenship Education Area Manager ALDA. Jak dodała, w ostatnim czasie organizacja stworzyła podręcznik prezentujący wszystkie mikro-projekty, zrealizowane przez 73 stowarzyszeń, które uczestniczyły w działania programie grantowym LADDER. Podręcznik dostępny jest do pobrania – link poniżej. Informacja o naszym wspólnym projekcie znajduje się na stronie 37.

Sofia Caiolo przypomniała też, że kierownictwo ALDA zaprosiło kilka spośród współpracujących organizacji, w tym Federację Inicjatyw Oświatowych, do przystąpienia do Europejskiego Stowarzyszenia dla Lokalnej Demokracji ALDA.

Ikonka pobierz"Bringing global issues at the local levels..." (PDF 10,1 MB - strona zewnętrzna)