Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

III Sektor dla klimatu – zapraszamy na konferencję
poniedziałek, 19 listopada 2018 20:42
Kilka najbliższych lat zdecyduje o przyszłości życia ludzi na Ziemi. Rządy wszystkich krajów na świecie, pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych, próbują przeciwdziałać katastrofie ekologicznej. Rolę do odegrania mają też organizacje pozarządowe.
Logo COP 24
 

Z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych organizowane są cykliczne konferencje COP - Conference of the Parties, które służą uzgodnieniom dotyczącym zmian klimatycznych. 24. taka konferencja odbędzie się w dniach 3-14 grudnia w Polsce, w Katowicach.

Organizacje pozarządowe starają się monitorować działania rządów i ułatwiać podejmowanie trudnych decyzji. Włączają w podejmowanie tych decyzji społeczeństwo obywatelskie. Zmiany klimatyczne dotyczą bowiem każdego z nas. Wszyscy odczuwamy i coraz bardziej odczuwać je będziemy. I wszyscy do nich się przyczyniamy.

Wszyscy więc powinniśmy się włączyć w ratowanie naszej planety. Uważamy, iż szczególną rolę w przygotowaniu do tych zmian mają do odegrania pozarządowe organizacje edukacyjne. Warto, aby dzieci i młodzież już obecnie włączyła się w ratowanie świata. Dla rodziców najważniejszym zadaniem życiowym jest chronić swoje dzieci i przygotować je do dorosłego życia.

Dlatego FIO uczestniczy w Komitecie Organizacyjnym konferencji pt. „Przygotowanie COP 24". Chcielibyśmy też włączyć w te przygotowania nauczycieli, uczniów i rodziców. Nauczyciele mają szansę stać się liderami zmian w swoich środowiskach.

Konferencja „Przygotowanie COP 24" odbędzie się w Warszawie 25 listopada 2018, w godzinach 12.30-14.30. Zgłoszenia udziału przyjmuje organizacja Polska YWCA pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

W jej ramach na temat „Rola Małej Szkoły prowadzonej przez SRW we wprowadzaniu energooszczędności i energii odnawialnej” będzie mówić prezeska FIO Małgorzata Lewandowska. Natomiast wiceprezeska FIO Alina Kozińska-Bałdyga omówi temat „Nauczyciel – liderem zielonej rewolucji”.

Po konferencji COP 24 ważne będzie upowszechnienie jej wyników, wdrożenie ustaleń i rozpoczęcie przygotowań do COP 25. Dlatego planujemy kolejną konferencję pt. "Sprawozdanie z COP 24".

Ikonka pobierzZaproszenie na konferencję „Przygotowanie COP 24" (DOCX 18,8 KB)