Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

III Sektor dla klimatu – zapraszamy na konferencję
poniedziałek, 19 listopada 2018 20:42
Kilka najbliższych lat zdecyduje o przyszłości życia ludzi na Ziemi. Rządy wszystkich krajów na świecie, pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych, próbują przeciwdziałać katastrofie ekologicznej. Rolę do odegrania mają też organizacje pozarządowe.
Logo COP 24
 

Z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych organizowane są cykliczne konferencje COP - Conference of the Parties, które służą uzgodnieniom dotyczącym zmian klimatycznych. 24. taka konferencja odbędzie się w dniach 3-14 grudnia w Polsce, w Katowicach.

Organizacje pozarządowe starają się monitorować działania rządów i ułatwiać podejmowanie trudnych decyzji. Włączają w podejmowanie tych decyzji społeczeństwo obywatelskie. Zmiany klimatyczne dotyczą bowiem każdego z nas. Wszyscy odczuwamy i coraz bardziej odczuwać je będziemy. I wszyscy do nich się przyczyniamy.

Wszyscy więc powinniśmy się włączyć w ratowanie naszej planety. Uważamy, iż szczególną rolę w przygotowaniu do tych zmian mają do odegrania pozarządowe organizacje edukacyjne. Warto, aby dzieci i młodzież już obecnie włączyła się w ratowanie świata. Dla rodziców najważniejszym zadaniem życiowym jest chronić swoje dzieci i przygotować je do dorosłego życia.

Dlatego FIO uczestniczy w Komitecie Organizacyjnym konferencji pt. „Przygotowanie COP 24". Chcielibyśmy też włączyć w te przygotowania nauczycieli, uczniów i rodziców. Nauczyciele mają szansę stać się liderami zmian w swoich środowiskach.

Konferencja „Przygotowanie COP 24" odbędzie się w Warszawie 25 listopada 2018, w godzinach 12.30-14.30. Zgłoszenia udziału przyjmuje organizacja Polska YWCA pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

W jej ramach na temat „Rola Małej Szkoły prowadzonej przez SRW we wprowadzaniu energooszczędności i energii odnawialnej” będzie mówić prezeska FIO Małgorzata Lewandowska. Natomiast wiceprezeska FIO Alina Kozińska-Bałdyga omówi temat „Nauczyciel – liderem zielonej rewolucji”.

Po konferencji COP 24 ważne będzie upowszechnienie jej wyników, wdrożenie ustaleń i rozpoczęcie przygotowań do COP 25. Dlatego planujemy kolejną konferencję pt. "Sprawozdanie z COP 24".

Ikonka pobierzZaproszenie na konferencję „Przygotowanie COP 24" (DOCX 18,8 KB)