Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Obywatele dla Edukacji z Tezami u drzwi MEN
czwartek, 06 kwietnia 2017 08:29
W samo południe 6 kwietnia 2017 r. pod gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej pojawi się delegacja Obywateli dla Edukacji, by przybić do drzwi resortu Tezy – propozycje do obywatelskiej reformy edukacji. Jak argumentują, ponad rok temu skierowali do MEN pismo z prośbą o spotkanie w sprawie celów i przebiegu reformy. Do dziś nie otrzymali żadnej odpowiedzi
Ilustracja: Gmach Ministerstwa Edukacji Narodowej
 

Dlatego więc zdecydowali się przynieść do MEN Tezy – propozycje do obywatelskiej reformy edukacji. W swojej deklaracji Obywatele nawiązują do podobnego kroku Marcina Lutra. Jak piszą, „Kościół nie chciał rozmawiać z Lutrem o zmianach w kościele, tak samo MEN nie chce rozmawiać z nami – obywatelami, obywatelkami, rodzicami, nauczycielami, samorządowcami o reformie edukacji”. I dlatego Tezy zostaną przybite do drzwi Ministerstwa.

Jak dodają, wierzą w to, że celem działań Ministerstwa Edukacji Narodowej jest dobra zmiana, i sami takiej właśnie oczekują. „Jako obywatele i obywatelki jesteśmy gotowi włączyć się w tworzenie dopracowanej, przygotowanej na podstawie badań i skonsultowanej reformy edukacji, której potrzebuje nasza szkoła” - stwierdzają.

W delegacji „Obywateli dla Edukacji”, która z Tezami pod gmachem MEN przedstawiciele organizacji spolecznych zajmujących się oświatą, delegacja rodziców oraz związków zawodowych. 

Obywatele dla Edukacji to ruch społeczny organizacji i osób działających na rzecz polskiej szkoły. Jak deklaruje, jest forum ponadpartyjnej debaty publicznej i współpracy wszystkich tych, którzy troszczą się o edukację, jej jakość i przyszłość. Za swój nadrzędny cel uznaje budowanie obywatelskiej polityki edukacyjnej w Polsce.

 

Ikonka pobierzTEZY – propozycje do obywatelskiej reformy edukacji (DOC 32 KB)

ikonka linkObywatele dla Edukacji - strona zewnątrzna