Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Konsultacje: Finanse oświaty wiejskiej
poniedziałek, 06 marca 2017 16:02
MEN powierzyło Federacji Inicjatyw Oświatowych zorganizowanie spotkania z przedstawicielami Małych Szkół, którego celem będzie lepsze dostosowanie systemu finansowania oświaty do potrzeb środowisk wiejskich. FIO starając się dbać o interesy małych szkół prowadzonych przez stowarzyszenia rozwoju wsi odbyła już wstępne spotkanie z wiceminister edukacji, w tym tygodniu planowane jest kolejne spotkanie robocze.
Ilustracja: Gmach Ministerstwa Edukacji Narodowej
 

Spotkanie wiceminister edukacji Teresą Wargocką odbyło się 15 lutego 2017 r. z inicjatywy Federacji Inicjatyw Oświatowych. O jego przebiegu można przeczytać w notatce (do pobrania u dołu tego artykułu).

Efektem tego spotkania jest spotkanie robocze, zaplanowane na 7 marca 2017 r., które dotyczyć będzie nowych propozycji MEN w finansowaniu oświaty. Z dotychczasowymi propozycjami można zapoznać się w prezentacjach, które przedstawiciele MEN pokazywali na spotkaniach odbywajacych się w lutym (także do pobrania poniżej).

Kolejnym skutkiem dotychczasowych wysiłków FIO jest skierowanie przez minister Annę Zalewską zaproszenia dla Małych Szkół na spotkanie w dniu 13 marca 2017 r. Organizacja tego spotkania została powierzona FIO. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa i wyrażenia swojej opinii o proponowanych zmianach.

Federacja chciałaby, aby w spotkaniu uczestniczyły po 2 osoby - Prezes SRW i Dyrektor Szkoły lub ich zastępcy. Mamy nadzieję, że będą obecni przedstawiciele przynajmniej jednego SRW z każdego z województw. Łączna liczba miejsc wynosi 50.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o zgłoszenia do FIO na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , najpóźniej do piątku 10 marca 2017 r. do godziny 10.00. Formularz zgłoszeniowy do pobrania poniżej.

Prosimy też śledzić naszą stronę www, gdzie będziemy publikować wszelkie informacje związane z konsultacjami.

Ikonka pobierzKarta zgłoszeniowa na konsultacje 12 marca 2017 r. - DOCX 12 KB)

Ikonka pobierzFinansowanie oświaty - prezentacja MEN cz. 1 (PPT 1,2 MB)

Ikonka pobierzFinansowanie oświaty - prezentacja MEN cz. 2 (PPT 971 KB)

Ikonka pobierzNotatka ze spotkania FIO z wiceminister Teresą Wargocką (DOCX 15 KB)