Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Konkurs: W 30 sekund o prawach obywatelskich
środa, 02 listopada 2016 18:37
Film, ale także animowany GIF, a nawet mem - można przygotować dowolną multimendialną prezentację, by wziąć udział w konkursie ogłoszonym przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Praca ma stanowić własną interpretację jednego lub kilku z praw obywatelskich, wymienionych w Rozdziale II Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Logo Rzecznika Praw Obywatelskich
 

Ideą konkursu jest znalezienie sposobu na pokazanie, że Konstytucja i prawa obywatelskie nie są abstrakcją, ale mają bezpośredni wpływ na konkretne sprawy w codziennym życiu Polaków. Ma to też być sposób na ożywienie języka Konstytucji i uczynienie go bardziej komunikatywnym i zrozumiałym dla zwykłych ludzi.

Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie filmu, albo dowolnej innej formy artystycznej, np. animacji, impresji, skeczu, scenki czy GIF-u. "Liczy się pomysł, wyobraźnia, niestereotypowe podejście, komunikatywność. Pokaż, że w 30 sekund można opowiedzieć bardzo dużo i w bardzo efektownej formie" - zachęca organizator konkursu. Zgłoszenia udziału można nadsyłać do 16 listopada.

Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 6 tys. zł, oraz dodatkowo nagroda specjalna Rzecznika Praw Obywatelskich. Szczegóły w regulaminie konkursu na stronie RPO (link poniżej).

 

ikonka linkInformacja i dokumenty konkursowe na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich