Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Centralizacja czy decentralizacja oświaty?
środa, 21 września 2016 09:16
Federacja Inicjatyw Oświatowych zaprasza na konferencję „Centralizacja czy decentralizacja oświaty?”, której jest współorganizatorem. Dyskusja ma być głosem w dyskusji o zmianach w oświacie w kontekście konstytucyjnej zasady pomocniczości. Debata prowadzona jest w ramach stałej konferencji Samorządowego Kongresu Oświatowego, w oparciu o współpracę organizacji pozarządowych i samorządów.
Ilustracja: Wspólna praca w szkole
 

Aby przeciwdziałać ciągłym doraźnym zmianom wynikającym z działań partyjnych chcemy spróbować „zakotwiczyć” system edukacji w zasadzie pomocniczości wynikającej ze społecznej nauki Kościoła i wpisanej w preambułę polskiej Konstytucji. Liczymy, iż takie uporządkowanie zasad tworzenia polityki edukacyjnej ułatwi budowanie porozumienia ponad podziałami politycznymi dla dobra wspólnego.

Organizatorzy debaty to Centrum Arrupe, Federacja Inicjatyw Oświatowych, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Związek Gmin Wiejskich RP oraz Związek Miast Polskich. Spotkanie odbędzie się 14 października 2016 r. w godzinach od 10.00 do 15.00 w Domu Pielgrzyma Amicus, ul. Hozjusza 2 w Warszawie.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

ikonka pobierzZaproszenie na konferencję „Centralizacja czy decentralizacja oświaty?” (PDF - 475 KB)

ikonka pobierzProgram konferencji „Centralizacja czy decentralizacja oświaty?” (PDF - 321 KB)