Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Rozwój Sieci Stowarzyszeń Rozwoju Wsi
 
„Rozwój Sieci SRW” to partnerski projekt Federacji Inicjatyw Oświatowych i Towarzystwa AMICUS, realizowany od lipca 2015 do września 2016, finansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
Stowarzyszenia rozwoju wsi - logo
 

 

Poprzez realizację programu wspomagamy stowrzyszenia w zdobywaniu wiedzy o sposobach finansowania działalności, poszerzaniu możliwości pozyskiwania funduszy, w tym od darczyńców i sponsorów. Ponadto – bezpośrednio wspieramy działania fundraisingowe członków Sieci Stowarzyszeń Rozwoju Wsi (SRW). W ramach projektu do „Akademii Rozwoju SRW” zaprosiliśmy przedstawicieli i przedstawicielki stowarzyszeń prowadzących lub wspierających wiejskie szkoły/przedszkola, którzy zajmują się pozyskiwaniem środków na działalność organizacji - czyli zarządy i członków stowarzyszeń, dyrektorów szkół, nauczycieli.

Na Akademię Rozwoju SRW składają się szkolenia stacjonarne, spotkania w internecie – webinaria, doradztwo, publikacje na stronie srw.fio.org.pl oraz ogólnopolskie Forum Inicjatyw Oświatowych poświęcone zagadnieniu finansowania działalności stowarzyszeń prowadzących lub wspierających wiejskie szkoły i przedszkola (we wrześniu 2016).

Prowadzimy szkolenia stacjonarne i on-line poświęcone planowaniu środków na działania organizacji, zróżnicowaniu źródeł przychodów organizacji, współpracy z darczyńcami (osobami prywatnymi) i ze sponsorami (firmami), działalności odpłatnej i gospodarczej organizacji, zarządzaniu finansami stowarzyszenia i placówki oświatowej, rozliczaniu dotacji oświatowej.

 

ikonka linkWięcej o projekcie

ikonka linkAktualności