Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Rozwój Sieci Stowarzyszeń Rozwoju Wsi
 
„Rozwój Sieci SRW” to partnerski projekt Federacji Inicjatyw Oświatowych i Towarzystwa AMICUS, realizowany od lipca 2015 do września 2016, finansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
Stowarzyszenia rozwoju wsi - logo
 

 

Poprzez realizację programu wspomagamy stowrzyszenia w zdobywaniu wiedzy o sposobach finansowania działalności, poszerzaniu możliwości pozyskiwania funduszy, w tym od darczyńców i sponsorów. Ponadto – bezpośrednio wspieramy działania fundraisingowe członków Sieci Stowarzyszeń Rozwoju Wsi (SRW). W ramach projektu do „Akademii Rozwoju SRW” zaprosiliśmy przedstawicieli i przedstawicielki stowarzyszeń prowadzących lub wspierających wiejskie szkoły/przedszkola, którzy zajmują się pozyskiwaniem środków na działalność organizacji - czyli zarządy i członków stowarzyszeń, dyrektorów szkół, nauczycieli.

Na Akademię Rozwoju SRW składają się szkolenia stacjonarne, spotkania w internecie – webinaria, doradztwo, publikacje na stronie srw.fio.org.pl oraz ogólnopolskie Forum Inicjatyw Oświatowych poświęcone zagadnieniu finansowania działalności stowarzyszeń prowadzących lub wspierających wiejskie szkoły i przedszkola (we wrześniu 2016).

Prowadzimy szkolenia stacjonarne i on-line poświęcone planowaniu środków na działania organizacji, zróżnicowaniu źródeł przychodów organizacji, współpracy z darczyńcami (osobami prywatnymi) i ze sponsorami (firmami), działalności odpłatnej i gospodarczej organizacji, zarządzaniu finansami stowarzyszenia i placówki oświatowej, rozliczaniu dotacji oświatowej.

 

ikonka linkWięcej o projekcie

ikonka linkAktualności