Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

III Sektor apeluje do premier
niedziela, 06 marca 2016 19:03
Federacja Inicjatyw Oświatowych, decyzją Zarządu, podpisała Apel do Premier Beaty Szydło o jednoznaczne potępienie powtarzających się ataków nienawiści i przemocy wobec osób i organizacji pozarządowych działających na rzecz obrony praw człowieka, równych praw i tolerancji. List stanowi wezwanie do podjęcia przez Prezes Rady Ministrów konkretnych kroków w kierunku przeciwdziałania narastającej fali agresji i nienawiści wobec innych.
Fot. - Premier Beata Szydło
 

Inicjatywa zrodziła się wśród organizacji pozarządowych w akcie solidarności z tymi koleżankami i kolegami, którzy stali się w ostatnim czasie obiektem nienawistnych ataków - aktów fizycznej i słownej agresji wobec cudzoziemców, osób o innym kolorze skóry, a także wobec działaczy i działaczek organizacji pozarządowych promujących wartości społeczeństwa otwartego. Obiektem ataków stały się Lambda, Kampania Przeciw Homofobii, Fundacja Klamra, inicjatywa HejtStop, Amnesty International.

Jak zauważają inicjatorzy Listu, gwałtownie postępuje eskalacja agresji. Od obelg, szkalowania, gróźb karalnych i nawoływań do przemocy napastnicy przechodzą do czynów: dochodzi do napaści na siedziby organizacji, prób wtargnięcia do biur, niszczenia mienia.

Podpisywanie Listu wciąż trwa (do 8 marca), w gronie sygnatariuszy znalazły się dotąd między innymi Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Instytut Spraw Publicznych, Fundacja Kultury bez Granic, Fundacja Rodzić po Ludzku, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Spółdzielnia Socjalna WOLA, Stowarzyszenie Komitet Obrony Demokracji czy Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Oto treść Listu: