Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Webinarium: Rozliczanie dotacji oświatowej
wtorek, 08 grudnia 2015 10:45
Pytania na temat rozliczania dotacji oświatowej padają najczęściej wśród wszystkich, jakie docierają do nas od stowarzyszeń rozwoju wsi, prowadzących małe szkoły i przedszkola. Temat staje się szczególnie gorący w końcówce roku budżetowego. Spotkanie on-line z naszym ekspertem może więc być szczególnie na czasie.
FIO zaprasza na webinarium
 

 

Czym jest dotacja oświatowa oraz jaki jest charakter prawny dotacji? Jakie są obowiązki organu prowadzącego placówkę oświatową na koniec roku budżetowego, na który dotacja została przyznana? Czy są możliwości wydania pozostałych środków finansowych w taki sposób, by uniknąć obowiązku ich zwrotu? - To tylko niektóre pytania, na jakie postaramy się odpowiedzieć w czasie tych zajęć.

Porozmawiamy też o zmianach w ustawie o systemie oświaty, a także o obowiązkach gminy wynikających z prawidłowego ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji oświatowej.

Zajęcia poprowadzi Karolina Majewska – radca prawny, z dużym doświadczeniem w świadczeniu pomocy prawnej stowarzyszeniom prowadzącym małe szkoły, współautorka publikacji z dziedziny prawa oświatowego. Zapraszamy w czwartek 17 grudnia o godzinie 17.30. Szczegóły i instrukcja jak wziąć udział w wykładzie on-line na stronie srw.fio.org.pl.

Seria webinariów jest elementem Akademii Rozwoju SRW, prowadzonej w ramach projektu "Rozwój sieci Stowarzyszeń Rozwoju Wsi", realizowanego przez Federację Inicjatyw Oświatowych i Towarzystwo "Amicus". Program jest finansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.