Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

XVII Forum Inicjatyw Oświatowych - zaproszenie
piątek, 02 października 2015 22:55
Zapraszamy na XVII Forum Inicjatyw Oświatowych "Współpracujemy na rzecz oddolnych zmian w oświacie", które odbędzie się w dniach 10-11 października 2015 r. w Warszawie. Zgłoszenia przyjmujemy do 8 października.
17 Forum Inicjatyw Oświatowych - banner
 

Chcemy, aby Forum było początkiem pracy nad przygotowaniem postulatów i planów wspólnych działań organizacji pozarządowych i samorządów. Przedstawimy je Prezydentowi RP z prośbą o objęcie ich patronatem, a po wyborach i zaprzysiężeniu posłów VIII kadencji Sejmu RP przedstawimy je Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Zwrócimy się też z propozycją współpracy do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Pierwsza część obrad, poświęcona postulowanym kierunkom zmian, odbędzie się 10 października w Sali Kolumnowej Sejmu. Do udziału w niej zapraszamy wszystkich zainteresowanych samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, polityków oświatowych, dyrektorów, nauczycieli szkół i przedszkoli, przedstawicieli rad rodziców i rodziców.

Druga część, skierowana szczególnie do środowisk wspierających istnienie i rozwój małych wiejskich szkół – lokalnych stowarzyszeń, nauczycieli, rodziców i mieszkańców wsi, będzie poświęcona dyskusjom nad pożądanymi dla edukacji na wsi kierunkami zmian oraz warsztatom i prezentacjom dostarczającym wiedzę o aktualnych wyzwaniach. Ta część Forum odbędzie się w Szkole Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie.

Zapraszamy na Forum i zapraszamy do współpracy.

 

ikonka pobierzZaproszenie na Forum (PDF - 101 KB)

ikonka pobierzProgram Forum - zaktualiizowany 2.10.2015 (PDF - 195 KB)

ikonka pobierzFormularz zgłoszeniowy - zaktualizowany 7.10.2015 (DOC - 154 KB)