Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

FIO i małe szkoły na konferencji w Krakowie
niedziela, 09 marca 2014 09:02

Federacja Inicjatyw Oświatowych była jednym z partnerów merytorycznych XI Ogólnopolskiej Konferencji Kadry Kierowniczej Oświaty, która w dniach 7-8 marca 2014 r. obradowała w Krakowie. Konferencję zorganizowało Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty.

Podczas sesji zatytułowanej "Z małej szkoły w wielki świat", po wstępie prezeski FIO Elżbiety Tołwińskiej-Królikowskiej, trzy dyrektorki małych szkół zaprezentowały ich osiągnięcia.

E. Tołwińska-Królikowska i K. Wardach K. Wardach

Krystyna Wardach – dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu (woj. dolnośląskie) prowadzonej przez Stowarzyszenie "Nasze Dzieci - Wspólna Szkoła", opowiedziała o współpracy szkoły z rodzicami – o ich włączaniu w edukację dzieci, współdecydowaniu o sprawach szkoły, realizacji działań wolontariackich.

ikonka pobierzPrezentacja szkoły w Zastrużu (PDF - 1 019 KB)

Anna Grzybowska - dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Św. Wojciecha we Włodowicach (woj. dolnośląskie) prowadzonej przez Fundację Wspierania Aktywności Lokalnej FALA, zaprezentowała wykorzystane w pracy szkoły metody projektu edukacyjnego. Jeden dzień w tygodniu, przez cały rok szkolny uczniowie i nauczyciele pracują tam nie systemem klasowo-lekcyjnym, ale realizują projekty edukacyjne w grupach zróżnicowanych wiekowo (uczniowie z całego etapu edukacyjnego razem).

ikonka pobierzPrezentacja szkoły we Włodowicach (PDF - 1 272 KB)

Danuta Adamowicz – dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Pezały w Purdzie (woj. warmińsko-mazurskie) prowadzonej przez gminę Purda, pokazała osiągnięcia szkoły w ruchu naukowym – liczne działania uczniów prowadzących badania społeczne i przyrodnicze, i popularyzujących osiągnięcia nauki w środowisku lokalnym.

ikonka pobierzPrezentacja szkoły w Purdzie (PDF - 1 053 KB)

Prezentacje wywarły duże wrażenie na słuchaczach, którzy po sesji pytań nagrodzili je gromkimi brawami.

A. GrzybowskaD. Adamowicz