Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

FIO i małe szkoły na konferencji w Krakowie
niedziela, 09 marca 2014 09:02

Federacja Inicjatyw Oświatowych była jednym z partnerów merytorycznych XI Ogólnopolskiej Konferencji Kadry Kierowniczej Oświaty, która w dniach 7-8 marca 2014 r. obradowała w Krakowie. Konferencję zorganizowało Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty.

Podczas sesji zatytułowanej "Z małej szkoły w wielki świat", po wstępie prezeski FIO Elżbiety Tołwińskiej-Królikowskiej, trzy dyrektorki małych szkół zaprezentowały ich osiągnięcia.

E. Tołwińska-Królikowska i K. Wardach K. Wardach

Krystyna Wardach – dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu (woj. dolnośląskie) prowadzonej przez Stowarzyszenie "Nasze Dzieci - Wspólna Szkoła", opowiedziała o współpracy szkoły z rodzicami – o ich włączaniu w edukację dzieci, współdecydowaniu o sprawach szkoły, realizacji działań wolontariackich.

ikonka pobierzPrezentacja szkoły w Zastrużu (PDF - 1 019 KB)

Anna Grzybowska - dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Św. Wojciecha we Włodowicach (woj. dolnośląskie) prowadzonej przez Fundację Wspierania Aktywności Lokalnej FALA, zaprezentowała wykorzystane w pracy szkoły metody projektu edukacyjnego. Jeden dzień w tygodniu, przez cały rok szkolny uczniowie i nauczyciele pracują tam nie systemem klasowo-lekcyjnym, ale realizują projekty edukacyjne w grupach zróżnicowanych wiekowo (uczniowie z całego etapu edukacyjnego razem).

ikonka pobierzPrezentacja szkoły we Włodowicach (PDF - 1 272 KB)

Danuta Adamowicz – dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Pezały w Purdzie (woj. warmińsko-mazurskie) prowadzonej przez gminę Purda, pokazała osiągnięcia szkoły w ruchu naukowym – liczne działania uczniów prowadzących badania społeczne i przyrodnicze, i popularyzujących osiągnięcia nauki w środowisku lokalnym.

ikonka pobierzPrezentacja szkoły w Purdzie (PDF - 1 053 KB)

Prezentacje wywarły duże wrażenie na słuchaczach, którzy po sesji pytań nagrodzili je gromkimi brawami.

A. GrzybowskaD. Adamowicz