Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Młody Nobel - III edycja konkursu
piątek, 05 października 2012 10:27
Rozpoczeła się trzecia edycja konkursu "Młody Nobel", który ma zachęcić dzieci i młodzież z małych miejscowości do poszerzania wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Konkurs organizuje Fundacja Rozwoju Wolontariatu przy wsparciu Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
tablica z wzorem chemicznym wody
 

Podobnie jak w poprzednich edycjach, zadaniem uczestników jest nagranie krótkiego filmu w jednym z trzech zakresów tematycznych:

  • sylwetka naukowca/odkrywcy,
  • wielkie odkrycie/wynalazek,
  • własne inspiracje.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół współpracujących z Programem "Projektor – wolontariat studencki". Zgłoszenia można przesyłać do 9 listopada 2012 r. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w głosowaniu internautów, które rozpocznie się 19 listopada.

Na zwycięzców konkursu nagrody – tablet, aparat cyfrowy i konsola PSP. Nagrody trafią także do trzech szkół, w których powstaną najlepsze filmy. Łączna wartość nagród dla szkół wynosi 4.500 zł.

Udział w konkursie to nie tylko fascynujące spotkanie z naukami ścisłymi, ale przede wszystkim świetna zabawa. Świadczą o tym filmy z poprzednich edycji, dostępne na stronie konkursu. W ubiegłym roku wzięło w nim udział ponad 150 uczniów z całej Polski, którzy nadesłali łącznie prawie 7 godzin nagrań przedstawiających ich fascynacje naukami ścisłymi.

Ikonka linkRegulamin, formularz zgłoszenia i szczegółowe informacje - na stronie konkursu