Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Nauczyciel Liderem – nowy projekt FIO i MEN
piątek, 01 września 2006 08:48
Pilotaż "Nauczyciel Liderem Przedsiębiorczosci na Wsi" – to nowy wspólny projekt Federacji Inicjatyw Oświatowych i MEN. Umowę z ministerstwem w tej sprawie podpisaliśmy 22 sierpnia 2006 r. Celem projektu jest wspomaganie nauczycieli w budowaniu własnego wizerunku i wzmacnianiu autorytetu zawodowego.
Nauczyciel Liderem Przedsiębiorczosci na Wsi - logo
 

Uczestnikami będą nauczyciele z Małych Szkół i innych placówek wiejskich zagrożonych likwidacją, zainteresowani rozwojem swojej szkoły jako ośrodka przedsiębiorczości i rozwoju wsi.

Federacja zorganizuje warsztaty i konferencję szkoleniową. Nauczyciele poznają na nich podstawowe zasady biznesowe zastosowane w kontekście szkoły jako podmiotu działającego na rynku usług edukacyjnych, społecznych, kulturalnych (badanie rynku, identyfikacja potrzeb, przygotowanie oferty). Przygotujemy też specjalny numer pisma "Mała Szkoła" poświęcony szkole jako ośrodkowi przedsiębiorczości i pozyskiwaniu środków na utrzymanie i rozwój szkoły.

Partnerzy:

  • Stowarzyszenie SENS
  • Gminy wiejskie współpracujące w ramach "Partnerstwa dla edukacji" i Rady Edukacyjnej Konwentu Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów woj. zachodniopomorskiego