Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Nauczyciel Liderem – nowy projekt FIO i MEN
piątek, 01 września 2006 08:48
Pilotaż "Nauczyciel Liderem Przedsiębiorczosci na Wsi" – to nowy wspólny projekt Federacji Inicjatyw Oświatowych i MEN. Umowę z ministerstwem w tej sprawie podpisaliśmy 22 sierpnia 2006 r. Celem projektu jest wspomaganie nauczycieli w budowaniu własnego wizerunku i wzmacnianiu autorytetu zawodowego.
Nauczyciel Liderem Przedsiębiorczosci na Wsi - logo
 

Uczestnikami będą nauczyciele z Małych Szkół i innych placówek wiejskich zagrożonych likwidacją, zainteresowani rozwojem swojej szkoły jako ośrodka przedsiębiorczości i rozwoju wsi.

Federacja zorganizuje warsztaty i konferencję szkoleniową. Nauczyciele poznają na nich podstawowe zasady biznesowe zastosowane w kontekście szkoły jako podmiotu działającego na rynku usług edukacyjnych, społecznych, kulturalnych (badanie rynku, identyfikacja potrzeb, przygotowanie oferty). Przygotujemy też specjalny numer pisma "Mała Szkoła" poświęcony szkole jako ośrodkowi przedsiębiorczości i pozyskiwaniu środków na utrzymanie i rozwój szkoły.

Partnerzy:

  • Stowarzyszenie SENS
  • Gminy wiejskie współpracujące w ramach "Partnerstwa dla edukacji" i Rady Edukacyjnej Konwentu Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów woj. zachodniopomorskiego