Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Wolontariat w szkole - konferencja
czwartek, 23 lutego 2012 13:13
14 marca w Fundacji Batorego w Warszawie odbędzie się konferencja "Wolontariat w szkole" inaugurująca realizację projektu szkoleniowego "Wykwalifikowana kadra systemu oświaty gwarancją rozwoju ucznia". Projekt jest adresowany do nauczycieli z Mazowsza zainteresowanych angażowaniem uczniów w działania społeczne.
Fundacja Batorego - logo
 

Podczas konferencji złożonej z części wykładowej i panelu dyskusyjnego praktycy i badacze szkolnego wolontariatu przedstawią wielowymiarowe korzyści dla wszystkich zaangażowanych – szkoły, wolontariuszy i społeczności lokalnej, a także podzielą się doświadczeniem, w jaki sposób organizować i rozwijać wolontariat w szkole we współpracy z jej najbliższym otoczeniem.

Po konferencji, do końca 2013 r. 160 nauczycieli z całego Mazowsza zostanie objętych wsparciem szkoleniowym poświęconym takim zagadnieniom jak: organizacja i rozwój wolontariatu w szkole we współpracy ze środowiskiem lokalnym, rola wolontariatu w kształtowaniu kompetencji kluczowych uczniów oraz praca metodą projektu. Uczestnicy projektu otrzymają także publikacje dotyczące wolontariatu w szkole.

 

ikonka linkProgram i dokumenty rekrutacyjne - na stronie projektu