Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Mój pierwszy krok w wolontariat - konkurs UE
czwartek, 01 września 2011 22:43
"Mój pierwszy krok w wolontariat" - to tytuł piątej edycji konkursu organizowanego przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Tym razem jego tematyka nawiązuje do trwającego Europejskiego Roku Wolontariatu Propagującego Aktywność Obywatelską. Termin nadsyłania prac upływa 17 października 2011 r.
flaga UE
 

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy są już wolontariuszami oraz do tych, którzy takiego doświadczenia jeszcze nie mają, ale chcieliby je zdobyć.

Prace konkursowe mogą mieć formę eseju, prezentacji, fotoreportażu lub wideoreportażu. Gotowe prace można przesyłać do 17 października 2011 roku włącznie pod adresem: Centrum Edukacji Obywatelskiej, ul. Noakowskiego 10/1; 00-666 Warszawa z dopiskiem "Mój pierwszy krok w wolontariat".

Jury wybierze trzy najlepsze prace w każdej kategorii (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne). Lista laureatów zostanie ogłoszona najpóźniej 21 listopada 2011 r.

Zakres dziedzin wolontariatu, których dotyczy konkurs jest bardzo szeroki - od klasycznych form pomocy dla osób starszych, niepełnosprawnych, ubogich, dzieci mających trudności w nauce po wolontariat w zakresie kultury, sportu, ekologii, opieki nad bezdomnymi zwierzętami i wiele innych.

Wolontariusze będą mieli za zadanie przedstawić swoje doświadczenia i udzielić rad osobom, które dopiero debiutują w tej roli. Uczniowie, którzy takiego doświadczenia jeszcze nie mają, będą mogli przedstawić swoje pomysły na to, jak planują zaangażować się w wolontariat.

Nagrodami w konkursie są cyfrowe aparaty fotograficzne, zaproszenie do udziału w Gali Wolontariatu w Warszawie w grudniu 2011 r. oraz wizyta studyjna w Brukseli i zwiedzanie instytucji europejskich.

 

ikonka linkSzczegóły - na stronie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.