Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

 

Jak rozwiązać przedszkolny problem?

Gazeta Płock, 19 lutego 2009. Autorka: Aleksandra Dybiec

Płockie przedszkola od co najmniej roku przeżywają oblężenie. Czy nie ma sposobów na problem braku miejsc w placówkach? Rozmowa z prezes Federacji Inicjatyw Oświatowych, Aliną Kozińską-Bałdygą.
Gazeta Płock - miniatura
 

Ubiegłoroczny nabór do przedszkoli dla wielu rodziców był koszmarem. Ponad 500 dzieci nie dostało się do żadnej placówki. Dyrektor ratuszowego wydziału edukacji Ewa Adasiewicz podkreśla, że w tym roku może być jeszcze gorzej, ponieważ dopiero zaczyna się wyż demograficzny.

Wprawdzie urzędnicy znaleźli niedawno rozwiązanie problemu, ale wydaje się ono jedynie częściowe. Wszystkie tzw. nieżywieniowe grupy zerówkowe mają zostać przeniesione do szkół. Ale to według szacunków tylko około 130 osób. W dodatku z mapy Płocka ma zniknąć jedno przedszkole, którego stan techniczny budzi zastrzeżenia urzędników. Maluchy mają zostać umieszczone w najbliżej położonych placówkach, a w razie czego sale gimnastyczne będzie się przerabiać na sale do zajęć. Czy naprawdę nie ma żadnych innych sposobów na zapewnienie wszystkim dzieciom miejsc w przedszkolach?