Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Szkoły budują demokrację - szkolenie
wtorek, 31 marca 2015 20:32
Nauczyciele i koordynatorzy krajowi z Polski, Słowacji, Czech, Bośni i Hercegowiny i Kosowa uczestniczyli w szkoleniu w stolicy Kosowa - Pristinie. To pierwszy etap nowego projektu "Szkoły budują demokrację", realizowanego z udziałem Federacji Inicjatyw Oświatowych.
201503 sbd pristina
 
Więcej…
 
Mazowieckie Forum Inicjatyw Oświatowych
poniedziałek, 23 marca 2015 19:19
Zapraszamy przedstawicieli organizacji edukacyjnych z Mazowsza na Forum Inicjatyw Oświatowych Mazowieckiej Sieci Edukacyjnej, które odbędzie się 11 kwietnia 2015 r. w Warszawie. Spotkaniu będą towarzyszyć Targi eduNGO, na których organizacje będą mogły zaprezentować swój dorobek i działania.

ikonka linkSzczegóły - w serwisie SRW
logo MSE
 
 
Projekt zmian prawa oświatowego - do MEN
czwartek, 05 marca 2015 18:40
Zgodnie z ustaleniami z lutowego spotkania w Ministerstwie Edukacji Narodowej, 4 marca 2015 r. Federacja Inicjatyw Oświatowych przekazała do MEN projekt zmian w ustawie o systemie oświaty. Poprawki mają ułatwić ratowanie małych wiejskich szkół przed likwidacją.

ikonka pobierzPismo do MEN (PDF - 151 KB)
k klasa1
 
 
FIO przygotuje propozycje zmian prawnych
czwartek, 19 lutego 2015 17:41
W najbliższym czasie Federacja Inicjatyw Oświatowych przygotuje propozycje zmian w ustawie o systemie oświaty, które wyeliminują niespójności prawne utrudniające ratowanie małych wiejskich szkół przed likwidacją - ustalono 18 lutego 2015 r. na spotkaniu przedstawicieli organizacji związanych z oświatą niezależną i władz Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Więcej…
 
O SRW i szkołach - nowe forum zaprasza
poniedziałek, 02 lutego 2015 17:53
O placówkach edukacyjnych prowadzonych przez stowarzyszenia i stowarzyszeniach prowadzących placówki edukacyjne można dyskutować na nowym forum, które uruchomiliśmy w serwisie Stowarzyszeń Rozwoju Wsi. Forum jest częścią projektu Mazowiecka Sieć Edukacyjna, ale do dyskusji i wymiany poglądów zapraszamy organizacje i osoby zainteresowane z całego kraju.

ikonka linkStrona forum
Mazowiecka Sieć Edukacyjnay - logo
 
 
startpoprz12345678910nastkoniec