Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Nie żyje Marzanna Doering
wtorek, 20 października 2015 20:05
Z ogromnym smutkiem żegnamy Marzannę Doering – naszą Wolontariuszkę, Współpracownicę, autorkę i redaktorkę wszystkich stron internetowych Federacji Inicjatyw Oświatowych.
Marzanna Doering - fotografia
 

Marzanna Doering była dziennikarką zaangażowaną w budowanie polskiej demokracji i samorządności. W 1994 napisała (wraz z Krzysztofem Nowakiem) "Instrukcję obsługi dziennikarza" - pierwszy w Polsce poradnik dla rzeczników prasowych i osób kontaktujących się z mediami. W latach 1990-98 była reporterką polityczno-sejmową Polskiej Agencji Prasowej,  równocześnie autorką tekstów o tematyce samorządowej w pracach Sejmu RP w miesięczniku "Wspólnota". W roku 1998 została reporterką Sekcji Polskiej BBC, aż do jej zamknięcia w 2005 r zajmując się tematyką polityczną.

Od ponad 10 lat, jako aktywna Obywatelka zaangażowana w sprawy samorządności i przemian demokratycznych w Polsce, współpracowała z Federacją Inicjatyw Oświatowych. Zaczynała jako Woluntariuszka oddana całym sercem sprawie ratowania wiejskich szkół przed likwidacją. Tworzyła wszystkie strony internetowe Federacji Inicjatyw Oświatowych i redagowała je z oddaniem. Doradzała nam, uczyła i wspierała nas, wymagała przy tym od siebie i innych rzetelności i profesjonalizmu. Wierzyła, że samorządność i praworządność to sprawy najwyższej wagi.

Straciliśmy Przyjaciółkę – naszą, Federacji i Małych Szkół. Będzie nam jej bardzo brakowało.

Zarząd i pracownicy Federacji Inicjatyw Oświatowych

 Dodaj tę stronę do:

Facebook! Twitter! Google! Wykop MySpace! Del.icio.us!