Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Młodzi artyści w kosmosie - konkurs
Komisja Europejska zaprasza uczniów do udziału w konkursie plastycznym promującym program europejskiej nawigacji satelitarnej "Galileo". Nagrodą będzie nazwanie imieniem zwycięzcy jednego z satelitów, które zostaną wysłane na orbitę w ramach programu Galileo.
Konkurs Galileo - banner
 

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 9 do 11 lat, które wykonają pracę plastyczną nawiązującą do tematu "Kosmos i aeronautyka". Można wykorzystać dowolne materiały i techniki plastyczne. Gotową pracę należy zeskanować lub sfotografować i wysłać na konkurs do 15 listopada 2011 r. poprzez stronę internetową konkursu. Każdy uczestnik może nadesłać tylko jedną pracę.

Zwycięzcę wyłoni krajowe jury, w którym zasiadają: dr hab. Igor Soszyński - adiunkt w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Warszawskiego, Teresa Starzec - malarka i Aleksandra Radwańska - aktorka. Imię zwycięzcy zostanie ogłoszone podczas ceremonii rozdania nagród, która odbędzie się w Warszawie w styczniu 2012 r. Laureat otrzyma dyplom i trofeum przedstawiające satelitę, który zostanie nazwany jego imieniem.

Konkurs Plastyczny Galileo jest organizowany w każdym z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej.

 

ikonka_linkZarejestruj się - wyślij pracę

ikonka_linkZasady konkursu i informacje prawne

 

Program Galileo to kontrolowany przez instytucje cywilne europejski system nawigacji satelitarnej. W ramach tego programu na orbitach okołoziemskich zostanie umieszczonych 30 satelitów (27 operacyjnych i 3 zapasowe). Program zapewni Europejczykom dostęp do nawigacji satelitarnej niezależny od obecnie istniejących systemów - amerykańskiego GPS i rosyjskiego GLONASS. Znajdzie wiele zastosowań np. w lotnictwie, zarządzaniu transportem morskim i lądowym czy w aplikacjach do telefonów komórkowych. Satelity operacyjne programu Galileo będą wysyłane etapami począwszy od 2011 roku aż do stworzenia kompletnej sieci, planowanego na 2018 rok.

 

ikonka_linkWięcej o nawigacji satelitarnej

ikonka_linkWięcej o programie Galileo