Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
Pro Publico Bono
Federacja Inicjatyw Oświatowych otrzymała
Nagrodę Główną Pro Publico Bono 2001
za program "Mała Szkoła"


odsłon od 1 września 2006


Tydzień z internetem 2014 Drukuj Poleć znajomemu
poniedziałek, 03 marca 2014 12:48
W dniach 24-30 marca 2014 r. odbędzie się europejska kampania Tydzień z Internetem, organizowana w Polsce przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i jej partnerów. FIO, jako partner kampanii, szczególnie zachęca wiejskie szkoły do organizowania zajęć dla uczniów i przedstawicieli społeczności lokalnych.
Tydzień z Internetem - logo
 

W kampanii mogą też wziąć udział biblioteki, domy kultury, pracownie komputerowe i inne instytucje i organizacje oferujące publiczny dostęp do komputerów i internetu.

Hasło tegorocznej, czwartej edycji to zdobywanie i rozwijanie umiejętności cyfrowych potrzebnych w nowoczesnej europejskiej gospodarce. Instytucje i organizacje, które wezmą udział w kampanii, będą mogły zorganizować spotkania przybliżające różnorodne możliwości internetu i nowych technologii, szczególnie te, które pomagają w poruszaniu się po rynku pracy i planowaniu ścieżki zawodowej.

Dla organizatorów spotkań przygotowano materiały promocyjne i trzy scenariusze:

  • Co ze mnie wyrośnie? – scenariusz spotkania dla dzieci w wieku 6–9 lat i ich rodziców o wymarzonych zawodach i umiejętnościach, które są potrzebne do ich wykonywania
  • Zagraj w przyszłość – scenariusz spotkania dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o badaniu predyspozycji zawodowych i planowaniu ścieżki zawodowej
  • Pole do popisu – kurs online dla seniorów z wyszukiwania informacji w Internecie, połączony z wiedzą o rozwoju kompetencji poprzez narzędzia online oraz wolontariacie dla seniorów.

Aby wziąć udział w Tygodniu z Internetem 2014, należy:

  • zapoznać się ze scenariuszami spotkań
  • wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie organizatora
  • między 24 a 30 marca przeprowadzić spotkanie według jednego z zaproponowanych scenariuszy lub według własnego pomysłu.

Kampanię objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Kampanii towarzyszy konkurs "Odyseja technologiczna 2025". Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu krótkiej pracy pisemnej w dowolnej formie (esej, felieton, wiersz, reportaż), w której uczestnik zaprezentuje jeden dzień swojego życia w świecie nowych technologii w roku 2025.

 

ikonka linkWięcej o konkursie - na stronie organizatora

 Dodaj tę stronę do:

Facebook! Twitter! Google! Wykop MySpace! Del.icio.us!